Анкілозуючий спондилоартрит або хвороба бехтерева- сучасне лікування

Аксіальна спонділоартропатія, хвороба Бєхтєрєва, анкілозуючий спондиліт/спондилоартрит, псоріатичний артрит – Всі ці назви хронічного запального захворювання, яке повільно і невпинно веде до втрати працездатності, якщо його не лікувати. В нашій клініці «Медпрактика здоров’я» це захворювання успішно лікується, і з використанням сучасних методів лікування, попереду вас чекає життя здорової людини.

Важливо «спіймати» початкові симптоми анкілозуючого спондилоартрита:

Постійний, інтенсивний ранковий біль та скутість переважно в нижній частині спини та стегнах, сідницях, плечових суглобах. Інколи біль може починатись з шийного та грудного відділів хребта, в суглобах між ребрами та хребтом. Крім того, захворювання може починатись із запалення периферійних суглобів: колінних, ліктьових, г/ступневих, болю в п’ятах та ділянці ахілових сухожилків, особливо на початку захворювання. Можуть з’являтись симптоми запалення очей, які також можуть бути першими ознаками захворювання.

Діагностика хвороби Бєхтєрєва (анкілозуючого спонділоартрита) може затягнутись, якщо симптоми незначні, або ви помилково приписуєте їх остеохондрозу, килам дисків и т.д. Тому, дуже важливою є консультація ревматолога при появі болю та скутості в хребті та/або суглобах.

Пізні прояви анкілозуючого спондилоартриту: Хребет має вигляд бамбукової палиці; рухи вперед, назад та в боки різко обмежені; людині важко дихати, виконувати елементарні вправи (дістати річ з верхньої полиці, встати зі стільця або ліжка, піднятись по сходах и т.д; виникає втома; при ураженні очей людина може осліпнути, можуть уражатись нирки, аорта.

Хто більше за всіх ризикує захворіти на анкілозуючий спондиліт?

Вік. Частіше захворювання з’являється в підлітковому віці та до 40 років.

Спадковість. Генетична схильність грає певну роль в появі анкілозуючого спондилоартриту.

Більшість людей з анкілозуючим чи псоріатичним спондилоартритом є носіями гену HLA-B27, якщо людина передала своїй дитині ген HLA-B27, то ймовірність того, що дитина захворіє на анкілозуючий спондилоартрит складає один до п’яти.

Лікування анкілозуючого/псоріатичного спондилоартриту. Мета лікування зменшити інтенсивність болю та скутості, а також попередити або уповільнити появу ускладнень та деформації хребта. Лікування хвороби Бєхтєрєва найбільш успішне тоді, коли іще відсутні незворотні зміни в суглобах та хребті – йдеться про анкілоз, особливо в положенні, яке значно обмежує рухи. До лікування АСА ми в клініці «Медпрактика здоров’я» підходимо комплексно. Разом з медикаментами, що мають протизапальну дію, та засобами, що впливають на імунну систему, включаючи біологічні препарати, широко використовуємо фізіотерапевтичне лікування анкілозуючого спондилоартриту з обов’язковим навчанням пацієнта лікувальної гімнастики. Фізіотерапевтичне лікування та ЛФК включені в рекомендації Європейської асоціації ревматологів, а також у вітчизняні рекомендації по лікуванню даного захворювання.

Яка фізіотерапія в лікуванні АСА використовується нами

Електротерапія сучасний метод лікування АСА з використанням більше, ніж 25 видів імпульсних та змінних токів, які генеруються новим BTL-4000 SMART, кожен з них має індивідуальну дію, але в цілому вони посилюють рухову нервову провідність в м’язах уражених сегментів, гальмуванню чутливих больових рецепторів, що забезпечують протизапальний ефект. Існують режими, що розслабляють м’язи, зменшують набряк навколо нервових закінчень, зменшують гострий та хронічний біль, запалення в тканинах. Зменшення запалення дає можливість знизити дозу або відмінити протизапальні засоби, тобто досягнути ремісії хвороби. І головне, електротерапія збільшує гнучкість суглобів та хребта і забезпечує нормальну функцію в майбутньому.

Чому ми використовуємо лазер високої інтенсивності при АСА?

Довжина хвилі високо інтенсивного лазера становить 1064 нм. Це забезпечує ідеальне співвідношення глибини проникнення та розсіювання в тканинах. Потужність лазера дозволяє скоротити час терапії вдвічі. Лазер високої інтенсивності використовується в двох режимах безперервному та імпульсному. Імпульсний режим це постійне включення та виключення лазера з дуже високою частотою. Він використовується в якості протизапального лікування. Лазерне світло завдяки його когерентності та монохромності точно регулюється, і його дія точно прогнозована. Висока потужність забезпечує максимально глибоке проникнення світла, гарантуючи отримання необхідної дози в ушкоджену ділянку, яка знаходиться глибоко в тканинах. Окрім того, специфічна довжина фотохімічної хвилі стимулює вільні нервові закінчення, тим самим блокує проходження больових сигналів по нервовій системі, тим самим швидко зменшує біль та скутість.

Масаж, необхідний для того, щоб розслабити напружені м’язи, покращити кровоплин та обмін речовин в окремих сегментах кінцівок та тулуба, відновити знижену швидкість скорочення м’язів, разом з іншими методами масаж необхідний для того, щоб відновити об’єм рухів в хребті та суглобах.

Лікувальна гімнастика. В комплекс входять дихальні вправи, які збільшують об’єм рухів в грудній клітці, приводять в норму роботу легень. Також, в комплекс входять вправи, що покращують координацію та рівновагу, оскільки координація та рівновага також страждають при даному захворюванні. Спеціальні вправи допомагають виробити замісні рухи при ході, наприклад, при уже сформованому анкілозі кульшових суглобів крок відбувається за рахунок повороту тулуба, тазу, махових рухів рук і т.д. Вправи збільшують об’єм рухів, посилюють гнучкість хребта та суглобів в патологічно змінених сегментах та попереджають формування анкілозів. Ми в клініці навчаємо пацієнтів та мотивуємо для подальшого виконання вправ лікувальної гімнастики уже за межами клініки.

Мікрохвильова терапія працює за рахунок впливу на організм хвиль міліметрового діапазону, при лікуванні АСА вплив спрямований на імунну систему організму. Ефекти також модулюються в залежності від зони впливу, частоти хвилі та часу експозиції. В залежності від цього переважають знеболюючий, спазмолітичний, трофічний або стимулюючий ефекти, а головне це профілактика загострень.

Співпраця з лікуючим лікарем це основа лікування спондилоартритів. Пацієнту з АСА постійно необхідно спостерігатись у лікаря ревматолога, який знає пацієнта і зможе завжди надати кваліфіковану допомогу. Пацієнт в свою чергу повинен слідкувати за станом свого здоров’я, періодично проходити самооцінку функціонального стану. Намагайтесь регулярно проходити рекомендовані обстеження, коли приходите до лікаря, заздалегідь підготуйте питання та побажання. Зі своїм лікарем ви можете обговорити будь які питання щодо зміни лікування та стилю життя. А також обговорити інші питання, що пов’язані із захворюванням.

Якщо у вас анкілозуючий або псоріатичний спондилоартрит або ви відчуваєте біль та скутість в хребті і/або суглобах, і ви все ще не знайшли свого лікаря, звертайтесь до нас в «Медпрактику здоров’я»,

м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 63

Телефони для запису +38(063)631-50-35; +38(098)997-17-09; +38(0382)65-80-21

Записатись
на консультацію