Головний біль – лікування методами рефлексотерапії

причини виникнення головного болю

Які причини виникнення головного болю?

Для виникнення головного існує безліч причин, серед яких найчастіше зустрічаються:

 • спазм артеріальних судин
 • порушення венозного відтоку з порожнини черепа з явищами венозного застою та дисциркуляції
 • порушення ліквородинаміки
 • підвищення внутрішньоочного тиску
 • підвищення або пониження артеріального тиску
 • подразнення тригерних зон трійчастого нерва
 • запальний процес головного мозку та його оболонок
 • новоутворення головного мозку та його оболонок
 • демієлінізуючі захворювання
 • інфаркти, інсульти головного мозку
 • субарахноїдальний крововилив
 • захворювання ЛОР органів
 • остеохондроз шийного відділу хребта

Які обстеження варто  зробити і до лікаря якого профілю звертатись пацієнту з головним болем ?

Пацієнти з головним болем часто зустрічаються у практиці будь-якої лікарської спеціальності.

Але, правильним вважається першочерговий візит до лікаря невролога .Це дозволить пацієнту уникнути незавжди коректних терапевтичних призначень та лабораторних аналізів,що  заощадить час та кошти .Пацієнти з головним болем потребують особливої уваги при огляді, обов`язкова нейровізуалізація методами КТ або МРТ головного мозку та шийного відділу хребта, МР часово-проміжної ангіографії, нерідко з додатковим контрастуванням.

МРТ  КТ

Доцільними є Допплер судин голови та шиї, рентгенологічні проби на шийний відділ хребта, консультації суміжних спеціалістів (за показами). Не втратила своєї діагностичної ролі пальпація перикраніальних м`язів і м`язів шийно-комірцевої зони з метою діагностування м`язевого напруження, міофіброзу, нейрофіброзу…

Які найчастіші причини головного болю?

причини головного болю

Поговоримо про головний біль судинного походження, МКХ – 10 судинний головний біль або ангіоневрологічний головний біль. Причина виникнення – функціональний вазоспазм екстракраніальних та інтракраніальних судин. При своєчасному виявленні та лікуванні це зворотній процес.

Що являє собою комплексне лікування головного болю судинного походження?

Як правильно обрати тактику лікування пацієнта з неврологічним болем?

Про сучасні рекомедаціїї ми черпаємо інформацію завдяки ВАНР,що надає останні світові стандарти та рекомендаціїї

  

  

Першочергово – це продуманна медикаментозна терапія, метою якої є ефективне зняття судинного спазму. Полягає найчастіше у застосуванні препаратів рослинного походження із здатністю послабляти тонус судинної стінки, сприяти розширенню судин, регулювати церебральний кровотік, додаються також вітаміни, антигіпоксанти, антиоксиданти.
Паралельно доцільним є застосування рефлексотерапії для врегулювання процесів адаптації, гомеостазу, стабілізації добового фізіологічного коливання гормонального фону, корекції емоційної лабільності.

Акупунктура корпоральна та аурикулярна – голкотерапія точок акупунктури (ТА) тіла та вушної раковини людини. Дозволяє регулювати тонус судинної стінки завдяки впливу через рефлексогенні зони, сегменти спинного мозку на ретикулярну формацію та вегетативні центри головного мозку.

Акупунктура аурикулярна

 

апунктура корпоральна рефлексотерапії

Лазеротерапія зональна –вплив інфрачервоного лазерного випромінювання на рефлексогенні зони. При лікуванні застосовуємо лазерне випромінювання інфрачервоного діапазону, що чинить протинабрякову, знеболюючу, спазмолітичну, десенсибілізуючу дію.

Лазеротерапія зональна

Лазеротерапія зональна шийно-комірцевої зони стимулює мікроциркуляцію у хребетних артеріях, у основній артреії, що особливо актуально в умовах судинного спазму, посилює засвоєння кисню та глюкози клітинами та тканинами. Лікувальний ефект спостерігається вже в перші години після сеансу лазеротерапії. Завдяки лазеротерапії термін медикаментозної терапії часто скорочується у 1.5-2 рази.

Электропунктура  ТА та електротерапія  шийно-комірцевої зони – ефективна лікувальна методика, дія котрої базується на активаціїї відповідних точок акупунктури через вплив на електричний потенціал кожної точки. Лікувальна дія здійснюється шляхом активації ендогенної опіатної системи задніх рогів спинного мозку, ретикулярної формації, гіпоталамуса, базальних ядер, лімбічної системи, центральної сірої речовини та її активізуючої дії на товсті мієлінові волокна. В результаті електропунктура гальмує передачу больової імпульсації і викликає знеболюючий ефект.

Для зняття емоційного напруження та спазму перикраніальних м`язів успішно застосовується точковий масаж волосистої частини голови /зона скальпа/ та шийно-комірцевої зони. 

точковий масаж волосистої частини голови

электропунктура

Доцільною є лікувальна гімнастика.

лечебная гимнастика фото 2 лечебная гимнастика фото 1

Записатись
на консультацію