Лікування захворювань суглобів

Деформуючий остеоартроз захворювання хронічне, вимагає періодичного, але постійного  лікування, і лікарські засоби в такому лікуванні відіграють далеко не першу роль. Головне в лікуванні дефартрозу це фізичні методи, які включають в себе використання фізіотерапевтичних апаратів.  Чим більш потужний, сучасний і якісний апарат, тим кращий результат.

У клініці «Медпрактика здоров’я» ми використовуємо лише сучасні технології. Апарат  BTL-4000 Premium  лазера високої інтенсивності, це революційна технологія, що ґрунтується на ключових принципах лазеротерапії.

 

 

 

Висока вихідна потужність до 12 Вт дозволяє глибше проникати в тканини і вона приблизно в 50 раз перевищує потужність традиційної лазерної терапії лазером низької інтенсивності.  Апарат оснащений сенсорним дисплеєм та автоматичними протоколами терапії для легкого та ефективного використання. Глибоке проникнення та імпульсний режим швидко позбавляє пацієнта болю, набряку та запалення.

 

 

 

 Лікування відбувається системно, спочатку працюємо в імпульсному режимі, з метою позбавлення від болю, м’язевого спазму та запалення, далі переходимо до безперервного випромінювання, при якому лазер залишається включеним на протязі всього часу лікування, в такому режимі він стимулює, регенерує (відновлює) пошкоджені тканини. У випадку артрозу це хрящ, зв’язки, фасції, сухожилки та м’язи.

  Перед процедурою фізіотерапевт та пацієнт одягають захисні окуляри. Далі фізіотерапевт чинить вплив на проблемні ділянки. Процедура неболюча. Пацієнт може відчувати тепло. Візуально після процедури залишається невелике почервоніння (пов’язане з розширенням судин). Ми використовуємо апарати як у окремо, так і в комплексі з іншими апаратами, наприклад з електротерпією та ультразвуком. Для цього ми також використовуємо систему передової технології Апарат  BTL-4000 Premium, що містить комбінацію електротерапії та ультразвуку. Апарат має надзвичайні характеристики , володіє великим спектром терапевтичних можливостей. Містить бази даних пацієнтів та їх протоколів лікування. Апарат являє собою двоканальну систему і пропонує великий вибір струмів, які доступні на сьогодні і являється потужним методом лікування деформуючого остеоартрозу та інших захворювань суглобів, який швидко та надійно вже себе проявив.

 

 

 

Електротерапія це неінвазивний метод лікування, який ґрунтується на проходженні електричного струму через тканини людини. Використовується з метою збільшення діапазону рухливості суглобів, зменшення гострого та хронічного набряку, зменшення болю, посилення периферійного кровоплину та відновлення тканин.

 Ультразвук це механічна хвиля, народжена коливаннями кристалу, який знаходиться всередині аплікатора. Коливання передаються на поверхню тіла і далі вглиб тканин за допомогою контактного засобу. Основний ефект це прогрів тканин та глибокий мікромасаж.

 

 

 

Ця технологія комбінації електротерапії та ультразвуку використовується з метою розслаблення м’язевої та сполучної тканин (зв'язок, м’язів, сухожилків, фасцій), місцевого посилення кровоплину та зменшення набряку, що значно стимулює процес відновлення та має великі переваги в порівнянні з іншими методами лікування суглобів в першу чергу тому, що ця технологія здатна затримати в часі руйнування хряща та оточуючі тканини, і головне, забезпечити нормальну рухливість суглоба без болю в перспективі.

Персонал медичного центру «Медпрактика здоров’я» володіє всіма можливостями якісного лікування суглобів. Комбінація передових технологій та лікувальної гімнастики запорука збереження суглобів. Саме ці вище названі чинники роблять наше лікування суглобів унікальним. Перед тим як розпочинати лікування пацієнта оглядає лікар ревматолог. На консультації лікар окреслює масштаб Вашої проблеми, визначає чи біль насправді спричинена запаленням в суглобі, а не судини чи нервового корінця. По потребі одразу оглядає уражену ділянку за допомогою ультразвукового дослідження, яке проводить самостійно. Такий підхід одразу дозволяє правильно поставити діагноз і розпочати вірне лікування. Далі, проводяться лабораторні тести та інші додаткові методи обстеження з діагностичною метою або підтвердження раніше встановленого діагнозу.

Інші методи лікування суглобів:

Лікування електромагнітними хвилями над короткої довжини з точно заданими параметрами довжини хвилі, частоти та сили здатні кардинально впливати на процеси обміну речовин хряща та тканин що оточують суглоб. Також вони мають потужну здатність до пригнічення запалення в суглобі. Мікрохвильова терапію (КВЧ) призначається як окремо, так і в комбінації з іншими фізіотерапевтичними методами, і в цьому випадку її ефективність посилюється в десятки разів.

В лікуванні суглобів широко використовуються апарати Діатермії та електротерапії. Вони відносяться до ряду передових технологій. Високочастотна теплова енергія що генерується модулем апарату через випромінювач потрапляє на певні ділянки тіла контактним або дистанційним (5-6 см від поверхні тіла) способом. Широкий діапазон потужностей дає можливість по різному впливати на суглоби в залежності від ступеню запалення та дегенерації суглоба. Тривалість процедури коливається від однієї до тридцяти хвилин. Саме цей апарат допомагає зупинити руйнування суглобового хряща.

Електротерапія Chattanuga – ще одне технологічне «know how» - це апарат який об’єднує в собі групу електричних токів, які мають протизапальну, протинабрякову дію та зменшують спазми м’яких тканин які оточують хворий суглоб. Він незамінний у тих випадках, коли необхідно зменшити біль у суглобі та оточуючих його тканинах. При використанні потужностей цього апарату, можна відмовитись від знеболюючих.

Лікування лазером низької інтенсивності, дія якого ґрунтується на монохроматичному когерентному випромінюванні, що впливає безпосередньо на суглоб і спричиняє посилення поглинання кисню, посилення внутрішньоклітинного дихання, накопичення молекул, які в процесі розпаду виділяють енергію. Всі ці процеси разом взяті покращують відновлення хряща та оточуючих його тканин.

Дуже важливою в комплексі лікування деформуючого артриту є лікувальна гімнастика. Вправи, створені на основі йоги, допомагають зберегти гнучкість суглобів, запобігти деформації та покращити якість життя пацієнта. Щоденне виконання вправ лікувальної гімнастики покращує харчування суглобів, оскільки підчас їх виконання відбувається повноцінне живлення хрящової та сполучної тканини, з якої складається суглоб.

Всі перераховані апарати складають далеко не весь арсенал нашої клініки, що використовується для лікування суглобів. Є апарат квантової терапії.

Холодової терапії, принцип роботи холоду це спочатку звуження судин, що веде до значного зменшення запалення. Згодом відбувається розширення судин і покращення кровопостачання ураженої ділянки. Використовується не лише для лікування суглобів, але і в косметології. Дуже ефективна після травм (розриви зв'язок, сухожиль, м’язів, менісків, м’яких тканин) та операцій.

Детальніше про хвороби суглобів:

Деформуючий остеоартроз це одна з найпоширеніших хвороб сьогодення серед осіб від 30 до 60 та більше років. При цьому виді артриту відбувається руйнування хряща з порушенням амортизаційної функції суглоба та ураженням навколо суглобових тканин (м’язи, зв’язки, сухожилки). Деформуючий артрит супроводжується болем, інтенсивність якого може бути як мінімальною так і досить сильною. Переважає біль в колінних та кульшових суглобах. Природа болю неоднорідна, причини якої є механічне подразнення та запалення. 50% хворих на деформуючий артрит можуть не відчувати болю, і відповідно, не знати про те що хворі.

Серед інших симптомів переважають скутість, втомлюваність особливо після навантаження. Рухи в суглобах стають дуже обмеженими через біль, та деформацію, сила м’язів, що оточують суглоб зменшується, та еластичность зв`язок та сухожилків знижується, вони теж запалюються та руйнуються втрачаючи здатність виконувати свою роботу.

Для лікування деформуючого остеоартрозу суглобів (колінних, кульшових, плечових, гомілково-ступневих, та мілких суглобів китиць та стоп) найчастіше використовуємо КВЧ в поєднанні з електротерапією, масаж, лазер, ультразвук в локальними введенням лікарським речовин. Дуже широко використовуємо діатермію, особливо при станах, коли суглобовий хрящ значно зруйнований. Невід’ємною частиною лікування дефартрозу є навчання лікувальної гімнастики. Це дуже важливий аспект лікування, оскільки людина продовжує допомагати своїм суглобам вже знаходячись на межами клініки, і те, наскільки систематично вона виконує вправи, настільки вона береже свій суглоб.

Ревматоїдний артрит

Системне запальне захворювання з переважним ураженням мілких та середніх суглобів. Захворювання вражає переважно молодих людей і має більш несприятливий прогноз в порівнянні з іншими артритами. Якщо хворобу не лікувати то в середньому за один-два роки суглобовий хрящ руйнується а тканини, що оточують суглоб атрофуються. Рухи в таких суглобах ускладнюються і з часом стають неможливими.

Можливо ви мали нагоду бачити руки людей хворих на ревматоїдний артрит, вони схожі на плавники, коли вказівний та наступні за ним пальці повернуті в бік мізинця. Таким людям важко одягатись, застібати ґудзики, зав’язувати шнурки та робити інші начебто прості маніпуляції руками. Хвора на ревматоїдний артрит людина ризикує втратити працездатність.

В основі хвороби лежить аутоімунне запалення суглобів (зміна стану імунної системи призводить до виділення біологічно активних речовин так званих медіаторів запалення, які здатні викликати запалення в суглобах, тканинах, які оточують суглоб та інших органах). Крім суглобів можуть уражатись судини, нирки тощо. Причина хвороби до кінця не встановлена, але велике значення надається генетичній схильності (вроджена неповноцінність імунітету), вірусній інфекції ( вірус Епштейн –Барр ).

До факторів що провокують розвиток ревматоїдного артриту відносяться: гостра інфекція або загострення хронічної інфекції, стреси, травми, період статевого дозрівання та клімактеричний період, несприятливі кліматичні умови (весна, осінь).

Лікування суглобів при ревматоїдному артриті комплексне, складне і тривале. Сюди входить прийом лікарських засобів які впливають на імунний статус організму та контролюють запалення, фізіотерапевтичне лікування та обов’язкова лікувальна фізкультура.

Фізіотерапевтичне лікування включає в себе електротерапію. Це апарат який поєднує групу електричних токів, що мають протизапальну, протинабрякову дію та зменшують спазми м’язів які оточують хворий суглоб. Він незамінний у тих випадках коли необхідно зменшити біль у суглобі та оточуючих його тканинах, саме ця дія цінна при лікуванні ревматоїдного артриту, що дозволяє зменшити дози протизапальних препаратів і відповідно зменшити їх негативний вплив на внутрішні органи пацієнта.

Гарні захисні властивості показали лазер та ультразвукове сканування. Дія лазеру ґрунтується на монохроматичному когерентному випромінюванні, що впливає безпосередньо на суглоб і спричиняє посилення поглинання кисню, посилення внутрішньоклітинного дихання, накопичення молекул, які в процесі розпаду виділяють енергію, що в свою чергу захищає зв’язки, сухожилки, м’язи, які оточують суглоб від руйнування.

Не менш важливою в комплексі лікування ревматоїдного артриту є лікувальна гімнастика. Вправи, створені на основі йоги, допомагають зберегти гнучкість суглобів, запобігти деформації та покращити якість життя пацієнта. Щоденне виконання вправ лікувальної гімнастики допомагає захистити суглоби від характерної для ревматоїдного артриту деформації.

Оскільки хвороба хронічна і вимагає постійного нагляду та корекції лікування, пацієнт знаходиться під постійним лікарським он-лайн спостереженням.

Реактивний артрит

Це негнійне запалення суглобів, яке виникло після перенесеної гострої інфекції (сечостатевої, кишкової та ін.). Як правило, виникає у людей, що мають генетичну схильність до даного захворювання. Зазвичай хворіють люди молодого та середнього віку.

Які особливості реактивного артриту?

Відбувається ураження колінних, г/ступневих, суглобів та переважно поперекового відділу хребта. Характерним маркером реактивного артриту є ураження слизових оболонок ротової порожнини, кон’юнктивіт, уретрит, діарея. Також характерне ураження шкіри у вигляді бляшок і потовщення шкірі долонь та підошов. Відбувається ураження нігтів. Дуже рідко можуть уражатись аортальний клапан, плевра, нерви, нирки, лімфатичні вузли. Біль в суглобах при реактивному артриті може бути різною. Від незначного болю в суглобах до повної тимчасової втрати працездатності. Набряк, почервоніння, неможливість рухів у суглобі. П’яткові шпори та запалення підошовної фасції (фасциїт) також можуть бути проявами реактивного артриту.

Основні причини.

Мікроорганізми, які можуть спричинити реактивний артрит являються збудниками таких хвороб (це далеко не весь перелік): дизентерія, ієрсиніоз, сальмонельоз, кампілобактеріоз, хламідіоз та ін. Прояви реактивного артриту можуть бути схожими на ті, які бувають при псоріазі, подагрі, анкілозуючому спондилоартриті.

Лікування:

Лікування реактивного артриту обов’язкове, оскільки артрит може рецидивувати. Рецидив можливий при повторному інфікування. Можливий хронічний перебіг реактивного артриту. Медикаментозне лікування складається з прийому антибіотиків, не стероїдних протизапальних препаратів, ліків, які мають вплив на імунний статус організму (сульфосалазін, метотрексат та ін.). У важких випадках використовуються глюкокортикоїди. Із немедикаментозних методів в «Медпрактиці здоров’я» для лікування реактивного артриту широко використовується мікрохвильова резонансна терапія, яка має вплив на імунний статус організму та вплив на інфекційний агент, який є причиною виникнення реактивного артриту. Хвилі малої довжини діють на біологічно активні точки організму людини. Це прискорює біохімічні реакції та посилює ферментативну активність клітин імунної системи, що підвищує активність імунітету в боротьбі з інфекцією.

Поєднання мікрохвильової терапії та прийом антибіотиків значно підвищують шанси пацієнта на повне одужання.

Лазерне та ультразвукове сканування мають виражений місцевий протизапальний ефект, це дає можливість зменшити дози не стероїдних протизапальних засобів і можливо уникнути призначення гормональних засобів. Підчас лікування пацієнт знаходиться під постійним лікарським контролем.

Подагра

Це захворювання спричинене підвищеним вмістом сечової кислоти в організмі. Це може бути пов’язане з поганим виведенням, або надмірною продукцією чи надмірним потраплянням сечової кислоти в організм з їжею.

Проявом даного захворювання є артрит. Страждають в основному суглоби нижніх кінцівок — гомілковостопний, колінний. В перекладі з давньогрецької подагра означає капкан для ніг. Симптомами подагри є різкий біль, почервоніння, набряк переважно одного суглоба. Напади з`являються після вживання алкогольних напоїв, жирної м’ясної їжа та фізичного перевантаження.

Гіперурикемія, тобто надмірне накопичення уратних солей в організмі приводить до їх відкладання в суглобах, в нирках з розвитком нефропатії, подагричного нефриту, що проявляється появою білку в сечі, артеріальною гіпертензією з подальшим переходом у хронічну ниркову недостатність. З вище сказаного стає зрозумілим, що подагру як захворювання ігнорувати не слід. Ключове значення в лікуванні подагри має дієта з виключенням м’ясних продуктів, бобових та алкоголю. Але на жаль цього недостатньо. Без лікарських засобів неможливо досягти нормального рівня сечової кислоти у хворих на подагру.

Важливе місце в протидії гострому подагричному артриті разом з ліками посідає і фізіотерапія. Лазерне та ультразвукове сканування, електротерапія дозволяють в більш короткі терміни зняти напад гострого подагричного артриту. Апарат електротерапії об’єднує в собі групу електричних токів, які мають протизапальну, протинабрякову дію та зменшують спазми м’яких тканин які оточують хворий суглоб. Він незамінний у тих випадках коли необхідно зменшити запалення у суглобі та оточуючих його тканинах, саме ця дія цінна при лікуванні подагричного артриту, що дозволяє зменшити дози протизапальних препаратів і відповідно зменшити їх негативний вплив на внутрішні органи пацієнта.

Потужні протизапальні властивості показали лазер та ультразвукове сканування. Дія лазеру ґрунтується на монохроматичному когерентному випромінюванні, що впливає безпосередньо на суглоб і спричиняє посилення поглинання кисню, посилення внутрішньоклітинного дихання, накопичення молекул, які в процесі розпаду виділяють енергію, що в свою чергу зменшує запалення та захищає зв’язки, сухожилки, м’язи, які оточують суглоб від атрофії та руйнування.

Поєднання медикаментозного та апаратного лікування дозволяє обірвати напад гострого подагричного артриту у максимально короткий термін. В періоді поза нападами лікар продовжує лікування пацієнта, призначає ліки та процедури з метою виведення сечової кислоти з крові та профілактики повторних нападів гострого подагричного артриту.

Псоріатичний артрит

Це запалення суглобів, що розвивається приблизно у третини хворих на псоріаз. У більшості випадків першими з’являються шкірні прояви, але можливий дебют з ураження суглобів або одночасна поява шкірних та суглобових симптомів.

Прояви псоріатичного артриту:

Зазвичай уражаються дистальні між фалангові суглоби, супроводжуються зміною нігтьової пластинки. Артрит може мати різний перебіг від простого болю в суглобах до вираженого артриту з вираженим болем та набряком в ділянці суглобів. При псоріазі можливе ураження нирок, легень, серця, аорти, печінки. Часто відмічається генералі зоване збільшення лімфатичних вузлів та м’язева атрофія, ураження очей. Досить часто розвиваються ентезити, особливо в ділянці ахілового сухожилка.

При будь якій формі псоріатичного артриту можливий розвиток спондиліту, сакроілеїту, що нагадує анкілозуючий спондиліт. Іноді підчас загострення пальці нагадують по формі сардельки, це відбувається тоді, коли уражуються всі суглоби, сухожильні піхви та м’які тканини одного пальця. Також при псоріатичному ураженні суглобів характерна поява болючих п’яткових шпор. У важких, нелікованих випадках можливий анкілоз та остеоліз фаланг.

Можливе поєднання декількох хвороб, які уражують суглоби: псоріаз та подагра (зазвичай вторинна), псоріаз та реактивний артрит, ревматизм та ін. Тому при появі кон’юнктивіту, увеїту, болю в п’ятах, хребті, іліосакральних зчленуваннях, набряку і болю одночасно трьох суглобів одного пальця (дактиліт), слід негайно звернутись до лікаря ревматолога, особливо при наявності псоріатичної висипки на шкірі або при ураженні нігтів.

Лікування псоріазу дуже подібне до лікування інших ревматологічних станів, які мають подібні прояви та про які було згадано вище. Медикаментозна терапія включає в себе базисне лікування, як правило метотрексат у рекомендованих лікарем дозах та не стероїдні протизапальні засоби т.я. діклофенак, мелоксикам, німесулід та інші.

Зменшити дози зазначених засобів можливо за умови їх комбінації з не медикаментозними методами лікування, такі як лікувальна гімнастика для хребта та суглобів, лазерного та ультразвукового сканування, мікрохвильової резонансної терапії та електротерапії. Згадані методи мають здатність суттєво зменшити запальний процес в суглобах та інших органах та мають стимулюючий вплив на імунну систему організму, оскільки поява захворювання пов’язана з порушенням в імунному статусі організму, і як правило, спричинена недостатністю імунітету.

Тому, лікуючись у «Медпрактиці здоров’я» наш пацієнт має унікальну можливість отримати лікування різними методами одночасно, що суттєво підвищує його шанси на ремісію.

Записатись
на консультацію