Люмбалгія, вертеброгенна люмбоішіалгія

Що таке люмбалгія?

Люмбаго, люмбалгія – гострий біль в поперековій ділянці, простріл, часто з напруженням м`язів спини та патологічною фіксацією (перекос нижньої частини спини). Причина-перенапруження м`язів спини або подразнення нервів протрузіями або килами міжхребцевих дисків, артрозними змінами в міжхребцевих суглобах, нестабільними хребцями. Пацієнти з люмбалгією скаржаться на сильний біль в поперековому відділі, обмеження згинально-розгинальних рухів в поперековому відділі, відмічають значне посилення болю при кашлі

Що являє собою люмбоішіалгія і які причини її виникнення?

Люмбоішіалгія – гострий біль в поперековому відділі з віддачею в одну або обидві ноги. Які причини провокують люмбоішіалгію? Причиною люмбоішіалгії у більшості випадків є подразнення або защемлення нервового корінця килою міжхребцевого диску, напруженим грушовидним м`язом.

Які обстеження необхідно зробити хворому і до лікаря якого профілю слід звертатися?

Обстеження пацієнта з люмбалгією, люмбоішіалгією обов"язково має розпочинатися з консультації лікаря!

Краще одразу звертатись до невролога та зробити МРТ попереково-крижового відділу хребта.

Який перебіг люмбалгії та люмбоішіалгії?

гострий-до 1 місяця

підгострий-до 3 місяців

хронічний-більше 3 місяців

Які особливості лікування люмбалгії та люмбоішіалгії?

Лікування вертеброгенної люмбалгії та люмбоішіалгії має свої особливості, які залежать від причин та стадії захворювання. У гострій стадії лікування полягає у застосуванні протизапальних, міорелаксуючих, протинабрякових засобів, фізіотерапії та рефлексотерапії.

Гостра стадія

Застосовується лазеротерапія зонально на поперековий відділ ,що суттєво зменшує біль та набряк. Параметри та експозиція призначається лікарем неврологом індивідуально. Курс лікування 7-10 днів.

Електротерапія зонально: у режимі міорелаксації електротерапія особливо актуальна при наявності у пацієнта м`язево-тонічного синдрому-вираженого болючого спазму м`язів нижньої частини спини. Параметри, експозиція, кількість сеансів визначає лікар невролог, рефлексотерапевт з урахуванням неврологічного статусу кожного окремого пацієнта.

 Мікрохвильова резонансна терапія та КВЧ локально на спазмовані м`язи до 15 хвилин на 1 сеанс, всього 10 сеансів при щоденному режимі лікування або 15 сеансів в режимі “через день”.

Акупунктура корпоральна та аурикулярна

Вважається загальновизнанним та доведеним, що акупунктура та рефлексотерапія під час проведення сеансу стимулює продукцію ендогенних опіоідів: ендорфінів, енкефалінів, а також біологічно активних речовин в організмі людини, підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення! Місцево, на рівні нейрона, енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію. Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії, де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органа. Рецепти акупунктури, підбір точок та рефлексогенних зон впливу для рефлексотерапії, кількість сеансів визначає лікуючий лікар-невролог, рефлексотерапевт. З урахуванням сегментарної та корінценвої іннервації при виборі точок в рецепт обов`язково включають точки в проекції відповідного сегмента спинного мозку та “проблемного корінця”.

Застосування магнітотерапіі на поперековий відділ обгрунтоване здатністю викликати м`яку знеболюючу, протинабрякову, міорелаксуючу дію завдяки структуризації елементів в тканині, активації роботи іонного клітинного насосу, що особливо актуально в умовах набряку та м`язевого напруження. Застосовуємо перемінне магнітне поле з частотою 30-40 Гц. Кількість сеансів, експозицію призначає лікар в індивідуальному режимі.

Підгостра стадія

До лікування доцільно додавати ультразвуковий фонофорез зонально та МЗЛУТ на точки акупунктури. Магнітолазероультразвукова терапія підсилює лікувальний вплив акупунктури і є вагомою складовою рефлексотерапії. Кількість сеансів, зони впливу, експозиція визначається за станом пацієнта індивідуально, тому період лікування від 10 до 15 днів. Рекомендована релаксуюча техніка масажу, поперекового відділу.Кількість сеансів 10-15, в залежності від ступеня вираженості больового синдрому.

Хронічна стадія

На цій стадії лікувальний процес проходить найважче через резистентне болюче м’язеве напруження, невропатичний стійкий характер болю, емоційну лабільність пацієнта. Актуальним є комплексний підхід у вирішенні проблеми: нестероїди, міорелаксанти, прегабаліни, ензими + акупунктура з прогріванням.

Лазеропунктура по ТА та електропунктура або електротерапія

Постізометрична релаксація

М’який масаж нижньої частини спини

ЛФК, басейн,піші прогулянки,ортопедичний пояс при побутовому фіз навантаженні-невід"ємні елементи на шляху до збереження повноцінної рухової активності.

 

 

Записатись
на консультацію