Люмбалгія, вертеброгенна люмбоішіалгія

Люмбалгія, люмбоішіалгія – досвід лікування методами рефлексотерапії

Вітаю Вас на сайті Медпрактики Здоров'я!

На цій сторінці представлений наш досвід лікування Люмбалгії, Люмбоішіалгії.

Люмбаго, люмбалгія – гострий біль в поперековій ділянці, простріл, часто з напруженням м`язів спини та патологічною фіксацією (перекос нижньої частини спини). Причина-перенапруження м`язів спини або подразнення нервів протрузіями або килами міжхребцевих дисків, артрозними змінами в міжхребцевих суглобах, нестабільними хребцями. Пацієнти з люмбалгією скаржаться на сильний біль в поперековому відділі, обмеження згинально-розгинальних рухів в поперековому відділі, відмічають значне посилення болю при кашлі

Люмбоішіалгія – гострий біль в поперековому відділі з віддачею в одну або обидві ноги. Причиною люмбоішіалгії у більшості випадків є подразнення або защемлення нервового корінця килою міжхребцевого диску, напруженим грушовидним м`язом.Обстеження пацієнта з люмбалгією, люмбоішіалгією обов”язково має розпочинатися з консультації лікаря! Краще одразу звертатись до невролога та зробити МРТ попереково-крижового відділу хребта.

Перебіг люмбалгії та люмбоішіалгії

гострий-до 1 місяця

підгострий-до 3 місяців

хронічний-більше 3 місяців

Особливості лікування люмбалгії та люмбоішіалгії

Лікування вертеброгенної люмбалгії та люмбоішіалгії має свої особливості, які залежать від причин та стадії захворювання. У гострій стадії лікування полягає у застосуванні протизапальних, міорелаксуючих, протинабрякових засобів, фізіотерапії та рефлексотерапії.

Гостра стадія

Електротерапія BTL зонально: у режимі «Люмбалгія. Люмбоішіалгія» та «М,язево-тонічний синдром» Електротерапія особливо актуальна при наявності у пацієнта вираженого больового та м`язево-тонічного синдрому-сильного болючого спазму м`язів нижньої частини спини.

Параметри, експозиція, кількість сеансів визначає лікар невролог, рефлексотерапевт з урахуванням неврологічного статусу кожного окремого пацієнта.

Акупунктура корпоральна з прогріванням «Чжень-цзю»

Вважається загальновизнанним та доведеним, що акупунктура та рефлексотерапія під час проведення сеансу стимулює продукцію ендогенних опіоідів: ендорфінів, енкефалінів, а також біологічно активних речовин в організмі людини, підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення! Місцево, на рівні нейрона, енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію. Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії, де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органа. Рецепти акупунктури, підбір точок та рефлексогенних зон впливу для рефлексотерапії, кількість сеансів визначає лікуючий лікар-невролог, рефлексотерапевт. З урахуванням сегментарної та корінценвої іннервації при виборі точок в рецепт обов`язково включають точки в проекції відповідного сегмента спинного мозку та “проблемного корінця”.Застосовується лазеротерапія зонально на поперековий відділ ,що суттєво зменшує біль та набряк. Параметри та експозиція призначається лікарем неврологом індивідуально. Курс лікування 7-10 днів.

Застосування магнітотерапіі на поперековий відділ обгрунтоване здатністю викликати м`яку знеболюючу, протинабрякову, міорелаксуючу дію завдяки структуризації елементів в тканині, активації роботи іонного клітинного насосу, що особливо актуально в умовах набряку та м`язевого напруження. Застосовуємо перемінне магнітне поле з частотою 30-40 Гц. Кількість сеансів, експозицію призначає лікар в індивідуальному режимі.

Підгостра стадія

До лікування доцільно додавати ВІЛТ –BTL Високоінтенсивну Лазеротерапію Режим «Пояснично-крестцовая боль-Аналгезия»

Актуальна Ультразвукова терапія або ультразвуковий фонофорез зонально та МЗЛУТ на точки акупунктури. Магнітолазероультразвукова терапія підсилює лікувальний вплив акупунктури і є вагомою складовою рефлексотерапії. Кількість сеансів, зони впливу, експозиція визначається за станом пацієнта індивідуально, тому період лікування від 10 до15 днів.

В певних випадках застосовуємо Мікрохвильову резонансну терапію та КВЧ локально на спазмовані м`язи до 15 хвилин на 1 сеанс, всього 10 сеансів при щоденному режимі лікування або 15 сеансів в режимі “через день”.

Хронічна стадія

На цій стадії лікувальний процес проходить найважче через резистентне болюче м’язеве напруження, невропатичний стійкий характер болю, емоційну лабільність пацієнта. Актуальним є комплексний підхід у вирішенні проблеми: нестероїди, міорелаксанти, прегабаліни, ензими + акупунктура з прогріванням, аурикулотерапія, фармакопунктура + Фізіотерапія: ВІЛТ,Електротерапія BTL, Ультразвукова терапія BTL

Лазеротерапія НІЛВ або лазеропунктура по ТА та  електротерапія  

Застосування НІЛВ –лазеротерапії низькоінтенсивним лазерним випромінюванням  грунтується на особливостях дії:біостимулююча дія,покращення мікроциркуляції на тканинному та клітинному рівні, противобольова,протинабрякова та трофотропна дія.Остання покращує засвоєння кисню та глюкози тканинами,що вкрай необхідне в умовах компресії та запалення. Застосовуємо червоне  ( довжина хвилі 0.63 мКм)  та інфрачервоне  ЛВ (довжина хвилі 0.78-0.9 мКм).Лазеротерапія показана на всіх стадіях КІН.Курс лікування  14-15 процедур через день або 10 процедур при щоденному режимі. Експозиція 7-10 хвилин.

Рекомендована релаксуюча техніка масажу, поперекового відділу та нижньої кінцівки.Кількість сеансів 10-15, в залежності від ступеня вираженості больового синдрому

Доційльно додавати до лікування постізометричну релаксацію,ЛФК. В подальшому – басейн,піші прогулянки, ортопедичний пояс при побутовому фіз навантаженні – невід”ємні елементи на шляху до збереження повноцінної рухової активності.Кожен наш пацієнт по завершенню лікування отримує у лікуючого лікаря невролога довідку(епікриз) з вказаними рекомендаціями, термінами профілактичних оглядів та повторного курсу фізіотерапії.

Записатись
на консультацію