Вегетосудинна дистонія (ВСД) – досвід лікування методами Рефлексотерапії
Вітаю Вас на сайті Медпрактики Здоров'я!
На цій сторінці представлено власний досвід лікування Вегетативних розладів або Вегетосудинної дистонії методами Рефлексотерапії та Фізіотерапії
У статті наведено власний досвід лікування вегетосудинної дистонії та доведено,що :-застосування методів рефлексотерапії та акупунктури є вагомою ланкою лівально-профілактичного процесу пацієнтів з вегето-судинною дистонією;-застосування акупунктури та рефлексотерапії нормалізує емоційний стан пацієнта;-при застосуванні акупунктури та рефлексотерапії спостерігається вирівнювання симпатичних та парасимпатичних впливів вегетативної ланки нервової системи, покращується сон, працездатність ,процеси адаптації;-застосування комплексного підходу при лікуванні кризового перебігу вегето-судинної дистонї з застосуванням методів акупунктури та рефлексотерапіїї суттєво скорочує термін лікування
Яка природа вегетосудинної дистонії? Які типи дистоній розрізняють?
Підвищення тонусу симпатичної або парасимпатичної ланки вегетативної нервової системи
викликає порушення природньої рівноваги в роботі внутрішніх органів .
Виникають вегетативні розлади або вегетосудинна дистонія:
своєрідний дисбаланс у системі теплообміну,потовиділення,кровообігу, травлення….
Найчастіше вегетосудинна дистонія зустрічається у підлітків на фоні ендокринної та гормональної перебудови. У жінок молодого віку вегето-судинна дистонія виступає як самостійний синдром-це конституційна дистонія .
Формування вегетативної дисфункції часто відбувається після інфекційних захворювань, отруєнь, травм, стресових ситуацій. Це дистонія органічного походження.
В данному випадку методи лікування і сам лікувальний підхід залежить від стану кожного окремого пацієнта.
Cхема вегетативного контролю за роботою внутрішніх органів людини
Конституційна вегетосудинна дистонія
Симптоми дистонії: головний біль,надлишкова пітливість,блідість або почервоніння шкіри,
перепади тиску ,зміна частоти пульсу,комок у горлі,задишка або відчуття стиснення за грудиною,біль та дискомфорт у животі,бурчання,закрепи, проноси,частий сечопуск, лабільність настрою,емоційна нестійкість,страх.
Який перебіг вегетосудинної дистоніі :перманентний-м”який; пароксизмальний- приступоподібний або кризовий.
При обстеженні пацієнтів з дистонією
органічних змін у речовині головного мозку,судинах ,внутрішніх органах як правило не знаходять,що підтверджує функціональну природу вегетативних розладів .Це надзвичайно важливий момент,оскільки порушення функціонального характеру -це зворотній стан.
Головне -визначитись з тактикою лікування. Вибір лікувального методу обирається лікарем неврологом,рефлексотерапевтом з урахуванням стану пацієнта,характеру функціональних змін,за результатами неврологічного огляду.
Обов”язковим є оцінка стану вегетативної нервової системи: ширина зіниць(міоз, мідріаз);
якість дермографізму(блідий,блідо-рожевий,червоний ,червоний розлитий), колір,температура,вологість шкіри китиць та стоп, параметри пульсу,артеріального тиску в положенні сидячи,лежачи; частота дихання….
Стан вегетативної нервової системи:
парасимпатикотонія– перевага тонусу парасимпатичної нервової системи;
симпатикотонія– перевага тонусу симпатичної нервової системи;
ейтонія– стан рівноваги симпатичної і парасимпатичної нервової системи
змішаний тип
Визначення стану вегетативної нервової системи є ключовим моментом ,оскільки в подальшому дозволяє коректно впливати на вегетативну дисфункцію методами рефлексотерапії.
Види дисфункції вегетативної нервової системи проявляється сиспато-адреналовими пароксизмами: стрибки тиску, часте серцебиття, озноб, бурчання в животі, сухість в роті,страх; вагоінсулярними пароксизмами: пониження тиску, потемніння в очах, запаморочення, пітливість, стан,наближений до втрати свідомості; вегето-вісцеральні пароксизми: біль-стискання за грудиною, болючі спазми жовчного міхура, бурчання в животі, закрепи або проноси, затримка тимчасова або часті позиви на сечопуск. Це функціональні зміни, які можливо врегулювати методом Рефлексотерапії, зокрема Акупунктури класичної Чжень-Цзю та Аурикулотерапії
Окремо слід виділити переважання тонусу симпатичної нервової системи у вигляді Синдрому або феномену Рейно –спазм периферичних судин ,артерій та артеріол китиць або стоп з похолоданням, зміною кольору шкіри, потовиділенняі трофічними розладами при відсутності лікування.На початку захворювання цей стан досить гарно піддається лікуванню методами Рефлексотерапії –Акупунктури Класичної Чжень-Цзю, Аурикулотерапії, Аквафорезу BTL Протокол-«Вегетативные расстойства-синдром Рейно». Власний досвід лікаря Невролога Рефлексотерапевта вищої категорії -лікування синдрому Рейно представлений на фото 10-14
Комплексне лікування має суттєві переваги завдяки здатності методів рефлексотерапії потенціювати дію один одного. На практиці помічено,що застосування рефлексотерапії дозволяє зменшувати дози ліків та термін їх прийому,переводить кризовий перебіг дистонії у м”який,змешує частоту і кількість пароксизмів ,стабілізує артеріальний тиск,частоту пульсу,регулює роботу внутрішніх органів –позбавляє пацієнта функціональних розладів травлення регулює сон, значно швидше покращує стан пацієнта і суттєво скорочує термін лікування.
Якщо у Вас є проблеми : стрибки артеріального тиску, часте серцебиття, спазми жовчного міхура та кишечника, функціональні розлади травлення , синдром Рейно- звертатйтеся
Лікар Невролог Рефлексотерапевт Вищої Категорії- Циц Галина Дмитрівна. Намагатимусь допомогти кожному з Вас!