Вертеброгенно-дискогенна цервікобрахіалгія - біль в шиї і руках

Цервікалгія, цервікобрахіалгія – біль в шиї та руці. Чому потрібна консультація невролога!

Вітаю Вас на сайті Медпрактики Здоров'я!

На цій сторінці представлено власні напрацювання та  наші методи лікування Цервікалгії, Цервікобрахіалгії


Причиною виникнення гострого болю в шийному відділі хребта з м”язевим напруженням,обмеженням рухів, з віддачею в руку,з затерпанням пальців або без є остеохондроз на всіх стадіях. Проте, найчастіше цервікобрахіалгія виникає при подразненні або защемленні нервових корінців протрузіями дисків, килами дисків, остеофітами при деформуючому спондильозі / відкладеними солями/ або гіпертрофованими /потовщеними/ звязками.

Цервікалгія та цервікобрахіалгія буває гострою (до 1 місяця), підгострою (до 3 місяців) та хронічною (більше 3 місяців).
В гострій стадіїї пацієнти скаржаться на сильний біль у шиї, значне обмеження рухів, біль у руці, найчастіше в плечі та передпліччі. Частими скаргами є розлади чутливості різного ступеня вираженності у вигляді затерпання, що періодично з`являється на висоті болю.

У підгострій стадії пацієнти скаржаться на біль, сильний, але не такий гострий.Біль присутній і при рухах, і в спокої. Більше болить рука в ділянці біцепса, тріцепса, віддає в лопатку. Чутливі розлади у вигляді затерпання більш стійкі.
У хронічній стадії формується нейродистрофічний синдром-зміни в м`язах та звязках внаслідок тривалого запального процесу. Біль присутній постійно, часто вночі, затерпання постійне, страждають активні рухи в плечовому поясі: боляче підняти руку вище горизонтального рівня, завести за спину, спостерігається неповноцінна пронація китиці, наявні фіброзні ущільнення – нейроостеофіброз.

На цій стадії рефлекси значно ослабленні, формується гіпотрофія-стоншення м»язів плечового пояса, передпліччя, китиці (гіпотрофія м»язів плечового пояса та правої китиці справа гарно помітне на фото ), зменшення сили в руці,периартикулярний плече-лопатковий периартроз.
Лікування специфічне для кожної стадії хвороби.

Лікування методами Рефлексотерапії та Фізіотерапії
Акупунктура класична Чжень-Цзю, Аурикулотерапія- методики давно відомі та широко застосовуються у неврологічній практиці завдяки доведеній ефективності при Больових Синдромах Різного генезу! Застосовуємо точки акупунктури сегментарно і в зонах відповідної корінцевої іннервації. Завдяки рефлекторному та сегментарному впливу акупунктура добре знімає біль, м`язеве напруження, благоприємно впливає на психо-емоційну сферу (що особливо необхідно при наявності болю).
Курс лікування індивідуальний, зазвичай 10 днів.


 

ВІЛТ BTL –Високоінтенсивна Лазеротерапія застосовується на всіх стадіях цервікалгії, цервікобрахіалгії,але режими мають свої особливості.
Режим «Цервікалгія»-Аналгезія показаний у гострій стадії
Режим «Цервікалгія»-Регенерація показаний у всіх стадіях. Особливо актуальний у підгострій та хронічній стадії.
Режим «Цервікалгія»-Аналгезія показаний у гострій стадії
На сьогоднішній день отримані достовірні дані про те,що при застосуванні ВІЛТ суттєво зменшується гострий біль.Вже після 1-2 сеансів більшість пацієнтів відмічають зменшення болю за Шкалою ВАШ з 10-9-8 балів ( а це дуже сильний біль) до 5-6 балів ( помірний біль).

Режим «Цервікалгія»-Регенерація « Восстановление нерва» показаний у всіх стадіях. Особливо актуальний у підгострій та хронічній стадії. Завдяки параметрам ( потужність, частота, коефіцієнт заповнення) ВІЛТ має здатність стимулювати тканини до регенерації (відновлення) ! А це дозволяє відновити функцію верхньої кінцівки-силу, тонус, активність рухів!

Електротерапія BTL.
Лікування методом Електротерапії показане на всіх стадіях цервікалгії, цервікобрахіалгії.

Завдяки наявності Протоколів «Цервікалгія», «Міорелаксація», «Гострий біль-Знеболення» можна вже в 1-3 день лікування суттєво зменшити гострий біль та м»язеве напруження, що особливо актуальне при цервікалгії, цервікобрахіалгії.Адже, поряд з вираженим гострим болем,болючий м»язевий спазм з обмеженням рухів у шиї-це друга за частотою звернення до лікаря причина,що значно погіршує якість життя пацієнта.

Протокол «Невропатія-дизестезія» та « Стимуляція м»язів» дозволяє зменшити неприємні відчуття в руці: затерпання, повзання мурашок, нічний невропатичний біль та стимулює скорочення м’язів,що зупиняє явища гіпотрофії-стоншення м’язів.

Протокол «Хронічний біль-Знеболення» дозволяє з перших днів суттєво зменшувати інтенсивність хронічного больового синдрому ( а всім відомо, що Хронічний біль набагато важче піддається лікуванню!). Отож, Протокол «Хронічний біль-знеболення» дуже добре допомагає нам справитися з цим різновидом болю

Доцільно застосовувати релаксуючий масаж шийно-комірцевої зони, точковий масаж. Це особливо актуально при пальпації відчутного напруження м`язів і зон підвищеної болючості, при тривалому вимушеному положені шиї. Тривалість лікування визначається станом пацієнта і коливається в межах 10-15 днів. Доцільна м`яка техніка масажу периартикулярних м`язів.Кількість сеансів завжди більша 10, зазвичай 15.
Актуальна постізометрична релаксація і вироблення правильних рухових стереотипів, кінезітерапія і ЛФК.

Чому пацієнту з цервікалгією, цервікобрахіалгією потрібна консультація невролога? При вчасному зверненні до лікаря невролога,повноцінному обстеженні –МРТ ШВХ,є можливість вчасно виявити причину болю, вірно обрати тактику лікування та зупинити розвиток нейродистрофічного синдрому!

Записатись
на консультацію