Лікування міжхребцевих гриж методами сучасної фізіотерапії

Що являє собою грижа міжхребцевого диска або міжхребцева грижа?

Міжхребцева грижа  – це процес випинання (повне або часткове ) міжхребцевого диску за межі хребетного простору з можливим розривом фіброзного кільця або без такого. Це явище супроводжується дегенеративними змінами в диску: зниженням висоти самого диску та відкладанням солей.


Що відбувається при утворенні грижі міжхребцевого диску?

Утворення  грижі призводить до стиснення нервового корінця та судини. При цьому у  нервовому  корінці виникає запальний процес асептичного характеру, що супроводжується болем, руховими та чутливими розладами. Виникає  дискогенна радикулопатія або радикулоішемія.


Які скарги виникають у пацієнта  з міжхребцевою грижею?

Перш за все-гострий надзвичайно сильний біль, значне обмеження рухів у шиї-  якщо грижа у шийному відділі або у попереку та нозі – якщо грижа у поперековому відділу. Дуже часто затерпання руки або ноги відповідно, обмеження рухів, слабість м'язів.


До якого лікаря звертатись у разі підозри на виникнення грижі міжхребцевого диску? Як правило, слід звертатись до лікаря невролога, після огляду якого стане зрозумілою подальша тактика: - які необхідні обстеження треба зробити пацієнту? КТ? МРТ? З контрастуванням чи без… - якого відділу хребта КТ чи МРТ?

Пацієнти часто допускаються помилки, роблячи обстеження попередньо. Як правило, помилка полягає у невідповідності зони МРТ або КТ обстеження до анатомічної зони утворення грижі .Для прикладу: при грижах у шийному відділі зазнають стискання нервові корінці, які іннервують відповідні зони верхньої кінцівки, зону плечогового поясу, лопатки, грудної клітки тощо… При цьому біль віддає у  міжлопаткову ділянку, в руку, в грудну клітку. Такі пацієнти часто приносять КТ або МРТ плечового суглобу або грудної клітки…А це додаткові витрати… Варто починати з консультації невролога! Невролог складає кожному пацієнту індивідуальний план обстеження, встановлює діагноз і відповідно до стану пацієнта обирає лікувальну тактику: ліки, фізіотерапія, консультація вертебролога-реабілітолога, нейрохірурга, реабілітація… Завдання невролога - швидко та якісно зняти гострий больовий синдром, зменшити м'язеве напруження, патологічну фіксацію - перекос тулуба, зменшити прояви чутливих та рухових розладів… Це перша частина лікування.

Коли потрібна консультація нейрохірурга ?

У випадку виявлення неврологом неврологічного дефіциту, що швидко прогресує: швидко наростаюче затерпання або м'язева слабість в руці чи нозі, що значно прогресує протягом доби; затерпання промежини; затримка або нетримання сечі; порушення ходи… Грижа великих розмірів з явищами стенозу хребетного каналу або нейронально - форамінального отвору за данними МРТ…


Коли потрібна консультація вертебролога-реабілітолога?

Після зняття гострого больового синдрому, зменшення м'язового напруження, наростання об'єму вільних рухів у шийному чи поперековому відділі необхідно приступати до другої частини лікування: підбору та навчання лікувальної гімнастики; підбору фіксуючих комірців Шанца чи ортопедичних коректорів постави, які надають можливість зменшити вертикальне навантаження на шийний та попереково-крижовий відділ хребта  відповідно. Це надзвичайно важливо, особливо при наявності  у пацієнта стійкого  м'язево-тонічного синдрому з патологічною фіксацією шийного чи поперекового відділу хребта кіфосколіотичного типу - стійкий перекос шийного чи поперекового відділу хребта. Лікар проводить також підбір коректорів стопи з урахуванням плантоскопії!!!

Які методи лікування грижі диску  у Медпрактиці Здоров'я?

У нашій клініці великий багаторічний досвід роботи , який дозволяє здійснювати успішне консервативне лікування міжхребцевих гриж. У комплексі лікувальних і лікувально-реабілітаційних процедур при лікуванні пацієнтів з міжхребцевої грижею різного ступеня складності ми поєднуємо сучасні фізіотерапевтичні методики різного спектру впливу, лікарські препарати з протинабряковими, протизапальними, міорелаксуючими, вегетостабілізуючими, судиннозміцнюючими, антиоксидантними властивостями, активно поєднуємо різні методики масажу з рефлексотерапією, акупунктурою, фармакопунктурою, лазеропунктурою, електротерапією з лікувальними вправами.Підхід до кожного пацієнта завжди індивідуальний.
Запорукою успішного лікування гриж міжхребцевих дисків є вчасне звернення до лікаря, комплексний підхід у лікування, дотримання режиму виконання лікувальних вправ та плану проведення профілактичних заходів.

 

Записатись
на консультацію