Акупунктура та рефлексотерапія у лікуванні захворювань внутрішніх органів і систем

Вітаю усіх на сайті Медпрактика Здоров`я!

Останнім часом виникає безліч суперечок навколо тієї чи іншої методики лікування. Акупунктура та рефлексотерапія – не виняток. З метою уникнення непорозумінь я спробувала максимально доступно подати для вас інформацію про унікальну лікувальну методику АКУПУНКТУРУ та рефлексотерапію.
Акупунктура  
Метод профілактики, реабілітації і лікування захворювань центральної та периферичної нервової системи ,серцево-судинної, дихальної,ендокринної, імунної системи , захворювань шлунково-кишкового тракту , а також інших огранів і систем шляхом впливу на організм людини через точки акупунктукри (ТА) та рефлексогенні зони (РЗ) . Здійснюється класичним методом Чжень-Цзю-з прогріванням точки акупунктури полинною сигарою або моксою. Лікування метом акупунктури Чжень-Цзю та рефлексотерапії проводить лікар рефлексотерапевт, що має Сертифікат Спеціаліста за спеціальністю РЕФЛЕКСОТЕРАПІЯ та  відповідну кваліфікаційну категорію.

 

 


Вважається загальновизнанним та доведеним, що акупунктура та рефлексотерапія під час проведення сеансу стимулює продукцію ендогенних опіоідів: ендорфінів, енкефалінів, а також біологічно активних речовин в організмі людини, підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення!Місцево, на рівні нейрона, енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію. Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії, де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органа. Рецепти акупунктури, підбір точок та рефлексогенних зон впливу для рефлексотерапії, кількість сеансів визначає лікуючий лікар-невролог, рефлексотерапевт, знаючи схему іннервації та вегетативного контролю за роботою внутрішніх органів
Після консультації лікаря рефлексотерапевта  ,додаткових лабораторних та інструментальних методів обстеження ,встановлення акупунктурного  діагнозу, для кожного пацієнта складається індивідуальний план лікування, що базується на грамотному розумінні методу акупунктури згідно уявлень традиційної китайської медицини, тонкому володінні методами впливу на точки акупунктури згідно правил

Накопичений багаторічний досвід на практиці доводить безсумнівну ефективність акупунктури у лікуванні захворювань периферичної та центральної нервової сисмтеми серцево-судинної, дихальної, ендокринної, імунної системи , захворювань шлунково-кишкового тракту , а також інших огранів і систем…
Механізм дії акупунктури відбувається шляхом впливу методу на біофізичний гомеостаз людського організму через точки акупунктури, сегменти спинного мозку, ретикулярну формацію стовбура, середнього мозку, вегетативні ганглії, лімбічну систему. Застосування у рецепти акупунктури знеболюючих точок, точок седативних, точок співчуття дозволяє гармонізувати функцію роботи органів травлення: шлунку ,жовчного міхура, підшлункової залози, врівноважити дисфункцію нирок, дихальної, ендокринної системи ,покращити обмін речовин, врівноважити вагу тіла!!! Це дозволяє вирівнювати вегетативні порушення, порушення температурного та електричного балансу на клітинному та тканинному рівні, що дозволяє гальмувати розвиток захворювання.
Рефлексотерапія – узагальнююче поняття, охоплює наступні лікувальні методики:

 Акупунктура /голкотерапія класична з прогріванням полинними ,сигарами або моксами/

Аурикулотерапія / голкотерапія ТА вушної раковини /

Завдяки анатомо-фізіологічним особливостям будови та іннервації вушна раковина містить проекційні зони, у яких згруповані точки акупунктури (ТА), що впливають на органи та системи тіла людини. Знання топографії точок ,представництва внутрішніх органів і систем  на вушній раковині ,а також правильний вибір лікарем методу впливу на точку акупунктури вушної раковини дозволяє швидко втамовувати біль в будь-якій частині тіла,у внутрішніх органах, регулювати перепади артеріального тиску при колаптоїдних станах та симпато-адреналових кризах.

Фармакопунктура / введення в ТА фармакологічних засобів /,особливо доречна при дисфункції у внутрішніх органах, зокрема у органах травної, ендокринної, сечовидільної, дихальної системи. Методика дозволяє через відповідні точки впливати на роботу внутрішніх органів ,знімати спазми шлунку, усувати дискінезію жовче-вивідних шляхів, покращувати виділення ферментів .Крім цього,  дозволяє швидко та якісно досягати локального знеболення у м`язевого розслаблення, зменшення болю та набряку при м`язево-тонічних та нейродистрофічних проявах остеохондрозу, периартикулярних та міофасціальних больових синдромах.

Результати, отриманні після застосування у схемі лікування різних захворювань акупунктури та рефлексотерапії, підкреслюють факт, що окрім зняття симптомів основного захворювання методи рефлексотерапії викликають ряд неспецифічних ефектів, проявами яких є:
•    гармонізація діяльності центральної нервової системи та емоційного фону
•    стабілізація периферичної нервової системи
•    нормалізація вегетативної нервової системи
•    активація працездатності
•    посилення процесів адаптації
•    нормалізація роботи ендокринної та іммунної систем
•    стимуляція регенеративних і трофічних тканинних механизмів та клітинного захисту відсутність побічної реакції, негативного впливу, синдрому відміни, звикання.
Досвід лікування вегетативних розладів та полінейропатії на тлі Цукрового діабету 11 типу викладено у  у Збірнику праць Науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченій 100-річчю НМАПО ім. П.Л.Шупика  Медична реабілітація і рефлексотерапія у неврології та сімейній медицині  у статті  « Лікування та профілактика вегетативних кризів при пароксизмальному перебігу вегетосудинної дистонії» та  «Доцільність та ефективність застосування методів рефлексотерапії у лікуванні полінейропатії 1-11 ст діабетичного генезу»

Виважений підхід, практичне поєднання всіх необхідних для пацієнта лікувальних методів дозволяє досягти бажаного результату, скоротити період лікування , пришвидшити відновлення функцій та  одужання.
Наводжу перелік захворювань, які має змогу лікувати у кабінеті рефлексотерапії  лікар РЕФЛЕКСОТЕРАПЕВТ:

Якщо у Вас виникли питання щодо лікування методами акупунктури та рефлексотерапії Вашого захворювання-звертайтеся. В нашій клініці надаються виключно якісні медичні послуги !Завжди готова Вам допомогти! Будьте здорові!

 

Записатись
на консультацію