Гімнастичні вправи для хворих суглобів

Гімнастика при захворюваннях суглобів

Йога проти артриту

У деяких хворих остеоартрит стає причиною сильного болю в суглобах, найчастіше в колінних. Лікарі призначають знеболюючі засоби, але бувають випадки, коли йога має таку ефективну дію, що болі проходять.

Спеціалісти рекомендують:

  • Вправи виконувати не менше чотирьох разів на тиждень, після теплого душу.
  • Не слід робити різких рухів, вправи потрібно виконувати поволі і обов'язково припиняти їх, якщо виникає біль.
  • Якщо поставлений діагноз артрит, потрібно займатися особливо обережно. Зайва напруга може зашкодити.
  • Якщо є болі в спині або грижа, не робити вправу 3.
  • Прислуховуйтесь до власних відчуттів під час виконання вправ і виключайте ті рухи, які викликають біль.
  • Перед початком занять слід обов'язково проконсультуватися з фахівцем.

Комплекс фізичних вправ з йоги, що допомагає боротися з артритом:

Вправа “живі суглоби”

Станьте прямо на повний зріст і поставити ноги на ширину плечей. Виконувати цю і наступні вправи поволі, роблячи від 3 - 10 глибокі вдохи під час кожного з них. Витягнути руки вперед на висоту плечей, долонями вниз. Підніміть китиці, поставте долоні перед собою, неначебто ви подавали комусь сигнал зупинитися. Пальці при цьому повинні бути розсунені.

Злегка зігнути руки в ліктях, стиснути долоні в кулаки. Розтискати долоні і доторкнутися великим пальцем по черзі до всіх інших так, щоб вони утворили букву “О”.

Витягнути руки в сторони, неначебто ви хотіли розсунути стіни. Пальці направлені вниз. Зробити кожною долонею 15 маленьких кругів в одному напрямі, а потім в іншому.

Зчепити пальці в замок, витягнути руки перед собою і описати ними 15 малих кіл за годинниковою стрілкою і стільки ж проти.

Опустити руки і повернути голову так, щоб подивитися через праве плече. Повторити цей рух, подивившись через ліве плече. Тепер подивитися прямо перед собою і спробувати доторкнутися правим вухом до правого плеча, а потім лівим - до лівого. Опустити підборіддя на груди, а потім повернути його в нормальне положення.

Покласти руки на стегна і злегка зігнути ноги в колінах. Уявити собі, що ви стоїте всередині майже порожньої банки з-під вареня і намагаєтеся, обертаючи стегнами і сідницями, зібрати залишки вареня із стінок банки. Виконувати обертання по 5 разів в кожну сторону.

Виконати ходу на місці протягом 30 секунд. Потім постояти на кінчиках пальців 5 секунд і поволі опустити ступні на підлогу.

Вправа “Дерево що відпочиває”

Лягти на спину, випростати ноги, руки уздовж тіла. Підтягти праве коліно до грудей, якщо болі в лівому стегні, то почніть з лівого коліна. Зробити 5 обертальних рухів правою ступнею в один бік, а потім в іншу. Потім поволі опишіть 5 кругів правим коліном управо і вліво, неначе ви хочете намалювати круги на стелі.

Як раніше згинаючи праву ногу, покласти ступню поряд з лівим коліном. Максимально витягнути пальці на лівій нозі. Закинути руки за голову, обхопити китицями лікті і старатися як би подовжити своє тіло.

Не відриваючи праву ступню від лівої ноги, опустити зігнуту в коліні праву ногу на підлогу так, щоб не відчувати незручності від її надмірної напруги. При цьому не відривати ліву ногу і сідниці від підлоги. Коли ви виконуєте цю вправу в перший раз, можна покласти подушечку під праве коліно.

Зробити від 3 до 10 глибоких вдихів. Можна руками допомогти правому коліну зайняти місце над животом, а потім плавно випростати ногу і покласти її на підлогу. Повторити цю вправу другою ногою.

Вправа “обертання тулубом”

Стати лицем до сидіння стільця. Зігнути праву ногу в коліні і поставити її на сидінні або на щаблину під сидінням так, щоб стегно розташовувалось паралельно підлозі, а коліно знаходилося безпосередньо над кісточкою.

Покласти ліву долоню на зовнішню сторону правого коліна і, не зміщуючи праву ногу, повернути корпус вправо. Завести праву руку за корпус, розкривши долоню назовні, і постарайтеся дотягнутися нею до лівого стегна.

Повернути голову вправо і подивитися через праве плече, прагнучи не дуже напружувати шию. При цьому не згинати спину.

Зробити від 3 до 10 глибоких вдихів. Кожного разу, вдихаючи повітря, прагніть максимально випростати спину і ніби стати вище. При видиху злегка нахилити корпус вправо, підтримуючи рівновагу за допомогою рук.

Повільно повернути голову в нормальне положення, подивитися прямо перед собою і опустити руки по сторонах. Повторити цю вправу, почавши її виконувати з лівої ноги.

Вправи для плечових суглобів

Вправи для колінних суглобів

Вправи для суглобів китиці

Гімнастичні вправи для хворих суглобів

Записатись
на консультацію