Реабілітація кінцівок після травм, операцій та пошкоджень зв’язкового апарату

Реабілітацію починаємо з 5 тижня після операції або травми. Основна мета реабілітації це відновлення функції суглоба або кінцівки, боротьба з м’язевою атрофією, контрактурами, що сформувались в результаті іммобілізації.

До програм реабілітації входять фізіотерапевтичні процедури, масаж та лікувальна гімнастика (активна та пасивна).

З фізіотерапевтичних заходів ми використовуємо:

Діатермія

метод широко знаний у світі, основна мета його використання це посилення кровотоку та процесів обміну в ураженій ділянці. Входить в загальну програму по реабілітації.

Електротерапія

поєднання електричних струмів різної частоти. Існує понад 50 протоколів по реабілітації. Вибір протоколу проводиться лікарем відповідно до стану, об’єму рухів та реабілітаційного періоду. До функції електротерапії додається функція електроміостимуляції, вона включена в стандартні протоколи по реабілітації. Дія направлена на зменшення набряку, розслаблення м’язів, посилення м’язевої сили в ураженій кінцівці. Проводиться в комбінації з діатермією або як самостійна процедура, в залежності від призначення лікаря.

Лазерне сканування

використовується інфрачервоний лазер, який характеризується великою щільністю енергії та має високі регенеративні властивості при впливі на уражені тканини, активізує гуморальний та клітинний імунітет, значно зменшує тканинний набряк, а також має знеболюючі властивості, що суттєво потенціює дію лікарських засобів. Як правило комбінується з електротерапією або діатермією. У деяких випадках призначається поєднання всіх методів.

Масаж

є невід’ємною частиною реабілітаційного процесу в клініці «Медпрактика здоров’я». Проводиться після повного загоєння післяопераційної рани. Використовується як перед проведенням лікувальної гімнастики так і як самостійна процедура. Використовується три види апаратних масажів та ручний масаж. Вид масажу або його комбінація визначається лікарем.

Лікувальна фізкультура

ступінь навантаженні відрізняється в залежності від реабілітаційного періоду. Чим більше часу пройшло від операції або травми, тим більше навантаження на уражену кінцівку пацієнт отримує. Ступінь навантаження також залежить від інтенсивності болю, набряку, ступеню контрактури, ступеню атрофії м’язу та ін. Також враховується загальний стан організму. Тривалість та інтенсивність навантажень в процесі реабілітації може змінюватись в залежності від того як пацієнт переносить останні. Заняття лікувальної гімнастики індивідуальні, проводяться досвідченими спеціалістами під постійним лікарським наглядом.

Важливо, що реабілітаційна програма в медичному центрі «Медпрактика здоров’я» є комплексною. Це означає, що в реабілітаційному процесі задіяні багато важелів впливу на ушкоджену ділянку. Це сучасні фізіотерапевтичні апарати з індивідуальними режимами під кожного пацієнта як монотерапія так і в комбінації один з одним. Важливе поєднання з масажем та лікувальною гімнастикою, які є невід’ємними чинниками процесу реабілітації, а особливо коли мова іде про відновлення функції суглоба або кінцівки.

Записатись
на консультацію