Реабілітація кінцівок після травм, операцій та пошкоджень зв’язкового апарату

Реабілітацію починаємо з 5 тижня після операції або травми. Основна мета реабілітації це відновлення функції суглоба або кінцівки, боротьба з м’язевою атрофією, контрактурами, що сформувались в результаті іммобілізації.

До програм реабілітації входять фізіотерапевтичні процедури, масаж та лікувальна гімнастика (активна та пасивна).

З фізіотерапевтичних заходів ми використовуємо:

Діатермія

метод широко знаний у світі, основна мета його використання це посилення кровотоку та процесів обміну в ураженій ділянці. Входить в загальну програму по реабілітації.

Електротерапія

Електротерапія сучасний метод реабілітації з використанням більше, ніж 25 видів імпульсних та змінних токів, які генеруються новим BTL-4000 SMART, кожен з них має індивідуальну дію, але в цілому вони посилюють рухову нервову провідність в м’язах уражених сегментів, гальмуванню чутливих больових рецепторів, що забезпечують знеболюючий ефект. Разом із цим в реабілітації використовуємо режими, що розслабляють м’язи, посилюють еластичність зв'язок, м’язів, фасцій та сухожилків, що допомагає швидко позбутись від контрактури та повністю відновити об’єм рухів в травмованій чи післяопераційній кінцівці.

Чому ми використовуємо лазер високої інтенсивності для реабілітації після травм та операцій?

В результаті впливу лазера на тканини людини через тонкі біохімічні механізми відбувається посилення метаболічних процесів в тканинах, зменшення ацидозу в тканинах, стимуляція росту та відновлення мілких судин. Активація мембранних ензимів та деполімеризація гіалуронової кислоти сприяє зменшенню та розсмоктуванню набряків. Всі ці ефекти відбуваються на тлі зниження больової чутливості тканин, що піддаються впливу, що дозволяє проводити реабілітацію без болю та прийому знеболюючих засобів. Використання лазера високої інтенсивності дозволяє нам досягти відмінних результатів у пацієнтів з контрактурами, розсмоктуванню гематом та прискоренню регенерації після розривів м’язів, зв'язок, сухожилків та менісків. Також лазер високоефективний в лікуванні спортивної травми після розтягнень зв'язок та сухожилків. Пошкоджена тканина швидко заміняється здоровою без утворення крупних рубців. А якщо вони все ж таки утворились раніше, то лазер високої інтенсивності дає можливість зменшити їх розміри, тим самим збільшити рухливість кінцівки. Довжина хвилі високо інтенсивного лазера становить 1064 нм. Це забезпечує ідеальне співвідношення глибини проникнення та розсіювання в тканинах. Потужність лазера дозволяє скоротити час терапії вдвічі. Лазер високої інтенсивності використовується в двох режимах безперервному та імпульсному. В реабілітації використовуємо імпульсний та безперервний режими які забезпечують протизапальний ефект та ефект біостимуляції. Лазерне світло завдяки його когерентності та монохромності точно регулюється, і його дія точно прогнозована. Висока потужність забезпечує максимально глибоке проникнення світла, гарантуючи отримання необхідної дози в ушкоджену ділянку, яка знаходиться глибоко в тканинах. (фото поставити під назвами лазер і лазер 1)

Масаж

є невід’ємною частиною реабілітаційного процесу в клініці «Медпрактика здоров’я». Проводиться після повного загоєння післяопераційної рани. Використовується як перед проведенням лікувальної гімнастики так і як самостійна процедура. Використовується три види апаратних масажів та ручний масаж. Вид масажу або його комбінація визначається лікарем.

Лікувальна фізкультура

ступінь навантаженні відрізняється в залежності від реабілітаційного періоду. Чим більше часу пройшло від операції або травми, тим більше навантаження на уражену кінцівку пацієнт отримує. Ступінь навантаження також залежить від інтенсивності болю, набряку, ступеню контрактури, ступеню атрофії м’язу та ін. Також враховується загальний стан організму. Тривалість та інтенсивність навантажень в процесі реабілітації може змінюватись в залежності від того як пацієнт переносить останні. Заняття лікувальної гімнастики індивідуальні, проводяться досвідченими спеціалістами під постійним лікарським наглядом.

Важливо, що реабілітаційна програма в медичному центрі «Медпрактика здоров’я» є комплексною. Це означає, що в реабілітаційному процесі задіяні багато важелів впливу на ушкоджену ділянку. Це сучасні фізіотерапевтичні апарати з індивідуальними режимами під кожного пацієнта як монотерапія так і в комбінації один з одним. Важливе поєднання з масажем та лікувальною гімнастикою, які є невід’ємними чинниками процесу реабілітації, а особливо коли мова іде про відновлення функції суглоба або кінцівки.

Записатись
на консультацію