Сколіоз: лікування та профілактика

 Патологічне викривлення хребта може суттєво змінити життя людини, від закомплексованості та невпевненості в собі до порушення роботи внутрішніх органів, порушення регуляції їх роботи вегетативною нервовою системою та гормональних розладів. Існує багато варіантів лікування сколіозу, розглянемо передові методики, які використовуються в нашій клініці «Медпрактика здоров’я», м. Хмельницький, вул. Кам’янецька 63 та широко використовуються в Європі.

В нормі хребет має чотири вигини шийний та поперековий вигнуті вперед (лордози), грудний та крижовий вигнуті назад ( кіфози). Їх мета витримувати статичні та динамічні навантаження. Вони сформувались в результаті еволюції. В нормі вигини складають 20-40 градусів. Значні відхилення від норми вважаються патологічними, а незначні функціональними. Функціональні відхилення також вимагають  своєчасної корекції.

   Сколіоз – це бокова деформація хребта при якій хребет піддається скручуванню навколо вертикальної осі. Частіше зустрічаються сколіози грудного та поперекового відділів. Виникає сколіоз в період інтенсивного росту, це переважно період до 18 років, рідше до 25 років. Прогресуванню сколіозу сприяють неправильні умови навчання та побуту дитини.

 

 

  У дорослих сколіоз виникає в результаті таких захворювань як остеопороз, травми, туберкульоз, кили дисків.

  Існує 4 ступеню сколіозу:

 •   ступінь має кут викривлення до 10 градусів
 •   ступінь кут викривлення 10-25 градусів

Два перших ступеню лікуються консервативно і не потребують використання знеболюючих засобів.

 •  ступінь важка, кут викривлення 25-50 градусів, в цій стадії відбувається порушення в роботі внутрішніх органів, лікується консервативно, але можливе і оперативне втручання.
 •   ступінь дуже важка, кут викривлення більше 50 градусів, показане оперативне втручання.   

Діагностика та лікування сколіозу в клініці «Медпрактика здоровя» базується на розумінні причин виникнення та основних принципів розвитку сколіозу у дітей та дорослих. 

 

   Лікувальні заходи направлені на корекцію:

 • гормонального статусу;
 • функцію центральної та вегетативної нервової системи;
 • м’язевого тонусу.

 У нас в клініці «Медпрактика здоров’я» реалізація цих напрямків відбуваєтся наступними способами:

   Лазеротерапія в комбінації з електротерапією представлена модулем INTELECT® Advanced (США). Енергія з лазерного променю поглинається тканинами пацієнта, запускає біологічні процеси на клітинному рівні, що спричиняє посилення місцевого кровообігу, знімає м’язевий спазм, відновлює нерви, сприяє росту кісток, пришвидшує відновлення м’язів та зв'язок. Наявність стандартних лікувальних протоколів в апаратному комплексі дозволяє підібрати та встановити для пацієнта індивідуальні параметри лікувального впливу лазера і визначити оптимальні ділянки тіла пацієнта для проведення процедури.

    Лазеротерапія в комбінації з електротерапією

 

  Електорстимуляція В нашій клініці електростимуляція представлена американською фізіотерапевтичною системою. Лікар обирає оптимальний режим електростимуляції для відновлення м’язевої діяльності, розслаблення м’язевих спазмів, попередження чи уповільнення дистрофії м’зів, посилює місцевий кровоплин та зберігає та збільшує діапазон м’язевих рухів.

Електорстимуляція

  Масаж відіграє важливу роль в комплексному лікуванні сколіозу. Він має здатність розслабляти і тонізувати м’язи (вкорочені розтягує, розтягнені тонізує), зменшувати дугу викривлення. Кваліфіковані масажисти «Медпрактика здоров’я» тонко відчувають під пальцями місце та ступінь спазму чи розслаблення м’язу і вміло їх корегують.

Масаж  

  Пасивна механотерапія  Проводиться для тренування м’язів спини в комплексі з проведенням лікувальної гімнастики, проводиться під наглядом лікаря. Пасивна механотерапія покращує кровопостачання  і забезпечує нормальний відтік крові та лімфи, знімає спазм м’язів, і тонізує розслаблені м’язи.

 Пасивна механотерапія

  Лікувальна фізкультура  призначається для лікування всіх ступенів сколіозу, а також для його профілактики. Укріплення м’язів спини формує міцний м’язевий корсет, який стабілізує хребет і попереджає його деформацію. В комплекс лікувальної гімнастики в «Медпрактика здоров’я» при сколіозі входять різноманітні, ретельно підібрані вправи для конкретних груп м’язів та частин тіла, які допомагають повернути стан хребта до норми. Комплекс вправ призначає лікар, у відповідності зі ступенем сколіозу, його причинами та загальним станом пацієнта, з урахуванням супутніх захворювань.

 Лікувальна фізкультура

 

  Лікувальна фізкультура забезпечує:

 • покращення кровопостачання та інервації;
 • укріплення м’язевого корсету;
 • збільшення об’єму рухів;
 • зменшення болю;
 • корекцію постави та зменшення кута викривлення сколіозу.

Кінезіотейпування – лікування спеціальними липкими стрічками (тейпами), не лише без обмеження рухів в хребті, а навпаки, за допомогою рухів.

Кінезіотейпування

   В комплексі з іншими методами лікування, які проводяться в нашій клініці, кінезіотейпування дозволяє зняти м’язеве напруження в спині, розвантажити пошкоджену ділянку хребта без його жорсткої фіксації.

   Кінезіотейп кріпиться на спину у відповідності вибраною технікою тейпування та ступеню сколіозу, який правильно розслабить потрібні м’язи в потрібному місці, тим самим зведе нанівець ключову причину виникнення сколіозу. В «Медпрактиці здоров’я» кінезіотейпування проводиться спеціально навченим персоналом, який чудово володіє даною методикою.

  Правильно накладений тейп запеспечує:

 • лікування без обмежень природніх рухів;
 • зменшення болю;
 • підтримку м’язів на протязі тривалого часу;
 • безбольове виконання вправ лікувальної гімнастики;
 • релаксацію та відновлення.

 

   Також на базі нашої клініки «Медпрактика здоровя» проводиться обстеження стоп на плантоскопі і для хворих на сколіоз виготовляються спеціальні ортопедичні устілки по індивідуальному замовленню. 

 обстеження стоп на плантоскопі

 

  Наша клініка «Медпрактика здоров’я» використовує передові напрямки в діагностиці та лікуванні сколіозу у дітей та дорослих, наші співробітники постійно навчаються на семінарах в Україні та Європи, щоб іти в ногу з часом і підтримувати високу репутацію нашої клініки.

 

 

Нас легко знайти за адресою: Україна, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька 63, клініка «Медпрактика здоров’я». Запис за телефонами: +38(063)631-50-35 ; +38(098)997-17-09; +38(0382)65-80-21

Записатись
на консультацію