УЗД

Ультразвукове дослідження (УЗД) – не має протипоказів. Це непроменевий метод обстеження дорослих та дітей. УЗД – обстеження на апаратах експертного класу дозволяє візуалізувати найдрібніші деталі, помітити найменші структурні зміни в органах. Ультразвукове дослідження (УЗ діагностика) – обстеження за допомогою ультразвукових хвиль. Цей метод займає одне з передових місць в сучасній клінічній медицині. Доплерографія судин – це найбільш природній та безпечний для пацієнтів метод дослідження кровоплину в судинах. Сучасні УЗД технології дають змогу знайти потрібну судину, оцінити характер кровоплину в ній за допомогою доплерографії – кількісної оцінки кровоплину в судинах, які досліджуються. Використання тривимірної реконструкції в поєднанні з допплерівським картуванням дозволяє оцінити архітектоніку судин, наприклад при дослідженні печінки, нирок, головного мозку.

 

Чому УЗД діагностика така популярна?

 

  • точність отриманих результатів
  • неінвазивність, атравматичність
  • доступність, низька вартість
  • відносна простота процедури
  • можна повторювати неодноразово через повну відсутність іонізуючого випромінення

Ультразвукові методи дослідження дають можливість більш точно вирішити питання діагностики значної кількості захворювань серцево-судинної, травної, сечостатевої систем, а також отримати корисну інформацію в акушерстві та гінекології, онкології. УЗД дозволяє чітко візуалізувати судини та кровоплин у них.

Рекомендуємо пройти УЗД з метою діагностики захворювань:

  • органів черевної порожнини (печінки, нирок, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки)
  • щитоподібної залози, наднирників
  • молочних та слинних залоз, лімфатичних вузлів
  • сечового міхура та передміхурової залози у чоловіків
  • серця
  • периферійних судин верхніх та нижніх кінцівок (артерій та вен)
  • суглобів та навколо суглобових м’яких тканин
  • дослідження органів малого тазу (матки, ячників, маткових труб)

Ультразвукове дослідження дозволяє діагностувати захворювання як воно проявило себе клінічно, в результаті цього лікування є своєчасним і більш ефективним.

Підготовка до УЗД:

Спеціальної підготовки вимагають дослідження органів черевної порожнини та органів малого тазу.

УЗД черевної порожнини: за 1-2 дні до проведення дослідження виключіть з раціону харчування продукти, які викликають здуття (чорний хліб, бобові, свіжі овочі, фрукти, молоко, соки, газовані напої), легко поснідайте напередодні дослідження не пізніше 19.00 і вранці натщесерце підіть на обстеження. Якщо вам призначено обстеження після обіду, вранці легкий сніданок (наприклад несолодкий чай), за 6-8 годин до запланованого дослідження.

УЗД малого тазу у жінок: для дослідження через черевну стінку (абдомінальним датчиком), приходьте з наповненим сечовим міхуром, на протязі 3-4 годин не випорожняйте сечовий міхур або за 2 години до обстеження випийте не менше 1 літра негазованої рідини.

УЗД сечового міхура та простати: проводиться при наповненому сечовому міхурі. Якщо ви за 3-4 години перед обстеженням випорожнили сечовий міхур, то вам необхідно за 2 години до обстеження випити не менше 1 літри негазованої рідини.

УЗД молочних залоз проводиться в першу фазу менструального циклу (з 7 по 10 день). УЗД молочних залоз являється цінним діагностичним доповненням до мамографії.

 

Записатись
на консультацію