Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили.
Рефлексотерапія у лікуванні невропатичного болю
Вітаю Вас на сайті Медпрактики Здоров`я!
На цій сторінці я представляю наші напрацювання, багаторічний досвід реабілітації пацієнтів після видалення гриж (кил) міжхребцевих дисків ,власний досвід по лікуванню невропатичного болю методами Рефлексотерапії та Фізіотерапії .
Ми не стоїмо на місці ! У нас ОНОВЛЕНО базу Фізіотерапії, що значно розширює наші лікувально та реабілітаційні можливості! Сучасні методи реабілітації пацієнтів після видалення міжхребцевих кил та лікування невропатичного болю -ВІЛТ BTL –Високоінтенсивна Лазеротерапія , Ультразвукова терапія BTL
ДОСВІД Реабілітації пацієнтів після видалення кил міжхребцевих дисків .
Проблема невропатичного болю у пацієнтів після видалення кил міжхребцевих дисків та її лікування методами Рефлексотерапії та Фізіотерапії
Що являє собі невропатічний біль ?Яка причина його виникнення ?Хронічний біль ,невропатичний біль, стійкий змішаний біль у нозі або руці, парез згиначів або розгиначів стопи з порушенням функції ходи, або зменшення сили у китиці при грижі у шийному відділі, різного ступеня розлади чутливості, біль з м”язевим напруженням у шийному або поперековому відділі з обмеженням згинально-розгинальних рухів, стійка патологічна фіксація шийного або поперекового відділу хребта- перекос тулуба-найчастіші проблеми ,з якими звертаються пацієнти до лікаря невролога у нашу Медпрактику Здоров”я після видалення кил (гриж) міжхребцевих дисків. Реабілітація пацієнтів після нейрохірургічного видалення міжхребцевих кил-важливий етап.
Розпочинається він з консультації невролога.
>
На чому грунтується необхідність проведення реабілітації після видалення кил міжхребцевих дисків?
Необхідність проведення реабілітації базується на багаторічному спостереженні за прооперованими пацієнтами, котрі зверталися в клініку через наявні скарги : перш за все-через біль в попереку, біль в нозі невропатичного та змішаного характеру, через рецидиви міжхребцевих кил, формування рубців та злукового процесу. Досвід лікування невропатичного болю та змішаного болю у пацієнтів після видалення міжхребцевих кил висвітлено у доповіді « Досвід післяопераційної реабілітації пацієнтів з дискогенними радикулопатіями після видалення кил МХД .Проблема невропатичного болю та змішаного болю у пацієнтів після видалення кил МХД. Лікування методами рефлексо-та фізіотерапії» на Науково-практичному семінарі з міжнародною участю «Актуальні питання нейровертебрології»
З метою профілактики розвитку ускладнень розроблені реабілітаційні заходи, які передбачають виконання певних рекомендацій.
- Активний післяопераціоний період:хода, легкі розвантажувальні пози і вправи, медикаментозна корекція згідно індивідуального стану кожного пацієнта,у випадку м”язевої слабості в руці або нозі-електростимуляція, масаж.
- Рання післяопераційна реабілітаціярекомендована через 1.5-2 місяці після операції і передбачає поєднання фізіотерапевтичних заходів:
Наші методи реабілітації
Електротерапія BTL сегментарно при збереженні болю в нижній частині спини .Завдяки параметрам певної частоти, електротерапія та електропунктура подразнює точку акупунктури (ТА) або рефлексогенну зону (РЗ),яка впливає на задні роги спинного мозку-першу структуру нервової системи, де пригнічується аферентна ноцицептивна (больова) імпульсація .У спинному мозку є місцеві сегментарні системи пригнічення болю шляхом пресинаптичної та постсинаптичної дії ГАМК, серотоніном, речовиною Р. Власне виділення всіх цих речовин стимулює електротерапія та електропунктура.
У випадку резистентного корінцевого синдрому актуальна Акупунктура Класична з включенням в акупунктурний рецепт ТА по ходу “проблемного” нервового корінця та Аурикулотерапія-акупунктура АТ Вушної раковини Під час проведення сеансу акупунктура стимулює продукцію ендогенних опіоідів : ендорфінів,енкефалінів,а також біологічно активних речовин в організмі людини ,підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення! Місцево, на рівні нейрона,енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію.Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії ,де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органа.
Лазеротерапія зонально при стійкому больовому синдромі поперекового відділу з явищами радикулопатії або без неї. В основі механізму дії лазерного випромінювання на організм лежать фотохімічні зміни біомолекул, що впливають частково на біофізичні властивості тканин і біохімічні процеси, які відбуваються в них. Тобто низькоінтенсивне лазерне випромінювання (НІЛВ) діє на рівні клітинних мембран, впливає на перебіг окислювальновідновних процесів. Під впливом ЛП в організмі виникають нервоворефлекторні та нейрогуморальні реакції, активується симпатоадреналова та імунна системи, збільшується концентрація адаптивних гормонів . Лазерне випромінювання покращує тонус і еластичність судин артеріального русла, збільшує рівень кровонаповнення мозкових і периферичних судин, сприяє регресуванню різноманітних вегетосудинних дисфункцій, покращує швидкість проведення моторного імпульсу по периферичних нервах . НІЛВ справляє судинорозширюючий, стимулюючий, знеболюючий, протизапальний ефекти, покращує обмін речовин, біоенергетичні можливості на молекулярному рівні, внаслідок чого оптимізуються регуляторні процеси.
Що являє собою пізня післяопераційна реабілітація ?Пізня післяопераційна реабілітація по суті являє собою профілактику повторного утворення кили міжхребцевого диску (рецидиву), а також направлена на зняття резистентного больового синдрому, м`язевого напруження, патологічної фіксації в шийному або поперековому відділі у пацієнтів з наявними рубцевими змінами, злуками, у хворих з рецидивом кили середніх розмірів з явищами защемлення нервового корінця .В таких випадках у пацієнтів присутній гострий біль в попереку і нозі або в шиї та руці відповідно, порушення чутливості різного ступення вираженості по ходу корінця, м`язеве напруження.У цьому випадку доцільними є масаж з розслабляючою дією, мікрохвильової терапіі зонально, магнітотерапію, з успіхом застосовується магнітно-ультразвукове сканування
У випадку наявних рухових розладів через м”язеву слабість з успіхом застосовується електротерапія в режимі електроміостимуляції, основне завдання якої стимулювати скорочення ослаблених м”язевих волокон під впливом певної частоти електромагнітних імпульсів ,запрограмованих у протокол апарату електротерапії BTL
ОНОВЛЕНІ МЕТОДИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ МІЖХРЕБЦЕВИХ КИЛ
ЛІКУВАННЯ НЕВРОПАТИЧНОГО ТА ЗМІШАНОГО БОЛЮ методами сучасної ФІЗІОТЕРАПІЇ -
ВІЛТ BTL –Високоінтенсивна Лазеротерапія , Ультразвукова терапія BTL дозволяють застосовувати Режим « Пояснично-крестцовая боль - Аналгезия» , « Пояснично-крестцовая боль - Регенерация» , дуже важливим те необхідним для неврологічних пацієнтів є Режим «Восстановление нерва –Регенерация» та «Восстановление нерва- Аналгезия»
Кількість процедур, їх поєднання, експозиція та параметри апаратів призначає лікуюючий лікар-невролог, рефлексотерапевт за станом пацієнта. Зазвичай, лікування триває 10-12 днів. У випадках середньої важкості 12-15 днів. В складних ситуаціях за суто індивідуальними показами можливе 5-денне тестове лікування, при неефективності якого пацієнту показана консультація нейрохірурга. Про можливість такого розвитку подій пацієнти попереджуються на першій консультації невролога та обов`язково головного лікаря! Бувають випадки, коли вже на першій консультації ми рекомендуємо звертатись до нейрохірурга і тільки після нейрохірургічного лікування приступати до реабілітаційних заходів. Підхід до кожного пацієнта носить виключно індивідуальний характер, рішення приймати завжди непросто, але ми намагаємось надати високоякісну консультативну допомогу кожному, хто звертається у нашу “Медпрактику Здоров`я”.З повагою ,лікар невролог вищої категорії, рефлексотерапевт вищої категорії Циц Галина Дмитрівна