Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі (кили), проблема невропатичного болю

Хронічний біль — серйозна медична проблема, яка потребує тривалої  адекватної терапії та  комплексного підходу  . Саме необхідність тривалої адекватної терапії робить актуальним і доцільним застосування заходів ,які дозволяють зменшити інтенсивність болю та терміни лікування. На сьогоднішній день цими заходами є  фізіотерапевтичні процедури.

     

   фізіотерапевтичні процедури фото 1

фізіотерапевтичні процедури фото 2 фізіотерапевтичні процедури фото 3

Методи фізіотерапії у лікуванні невропатичного болю

Лазеротерапія, лазеропунктура і квантова терапія (вплив на ТА інфрачервоного лазерного випромінювання низької інтенсивності-НІЛВ. Застосовується завдяки вираженому протибольовому, протинабряковому ефекту. Крім цього, лазеротерапія покращує реологічні властивості крові, покращує мікроциркуляцію венозної крові та відтік лімфи, покращує утилізацію (засвоєння глюкози та кисню тканинами), що особливо актуально при наявній гіпоксії та запаленні. ЛТ НІЛВ Частота 200-250 Гц

 В основі механізму дії лазерного випромінювання на організм лежать фотохімічні зміни біомолекул, що впливають частково на біофізичні властивості тканин і біохімічні процеси, які відбуваються в них. Тобто низькоінтенсивне лазерне випромінювання (НІЛВ) діє на рівні клітинних мембран, впливає на перебіг окислювально­відновних процесів. Під впливом ЛП в організмі виникають нервово­рефлекторні та нейрогуморальні реакції, активується симпатоадреналова та імунна системи, збільшується концентрація адаптивних гормонів . Лазерне випромінювання покращує тонус і еластичність судин артеріального русла, збільшує рівень кровонаповнення мозкових і периферичних судин, сприяє регресуванню різноманітних вегетосудинних дисфункцій, покращує швидкість проведення моторного імпульсу по периферичних нервах . НІЛВ справляє судинорозширюючий, стимулюючий, знеболюючий, протизапальний ефекти, покращує обмін речовин, біоенергетичні можливості на молекулярному рівні, внаслідок чого оптимізуються регуляторні процеси.

 Магнітно-ультразвукове сканування (фонофорез) з НПВЗ – глибоке проникнення НПВЗ у тканини у місці запалення під впливом ультразвукових коливань .Частота 9.4 ГЦ ,режим лабільний , потужність від 10 до 50 мВт ,тривалість процедури на 1 рефлексогенну зону 5-7 хв.К-ть процедур: 10

Мікрохвильова резонансна терапія (МРТ) або (ЕМХ ММД) - метод локальної терапії електромагнітними хвилями міліметрового діапазону нетеплової інтенсивності (до 10 мВт/см2) супроводжується м`яким протинабряковим, знеболюючим ефектом . На сьогоднішній день отримані достовірні дані про те, що при застосуванні МРТ або ЕМХ ММД  суттєво зменшується біль та виникає міорелаксуючий ефект, покращується мікроциркуляція, нормалізується артеріальний тиск. На біохімічному рівні доведено нормалізацію співвідношення нейрогуморальних речовин: серотоніну, АКТГ, кортизола, ендорфінів та енкефалінів після сеансу процедури. Довжина хвилі 5.6 мм; 7.1 мм Потужність 3-5мВт .К-ть процедур 10-15

Магнітотерапія-низькочастотне магнітне перемінне поле підвищує швидкість проведення потенціалу дії по нерву, збільшує збудливість нервового волокна, зменшує периневральний набряк. Крім того, магнітотерапія низькочастотним МП відновлює функціональні властивості нейролеми аферентних провідників больової чутливості, що призводить до значного ослаблення або припинення імпульсації з вогнища болю!Застосування магнітотерапії показане на всіх стадіях невропатичного та змішаного болю . Обгрунтуванням є виражена протинабрякова, протизапальна дія, опосередкована стимуляція венозного відтоку, покращення реологічних властивостей крові. Застосовуємо частоту 10Гц. Параметри магнитної індукції – підбір індивідуальний! Курс лікування при щоденному режимі-до 7 днів.

 Електротерапія застосовується у 2 варіантах

1.Електротерапія зональна  методом пронизування (вплив на рефлексогенні зони слабкою  стимуляцією при нерухомих електродах )

2.Електропунктура (вплив на точки акупунктури) постійним або перемінним струмом силою до 20 мА з частотою від 2-5 Гц до 70-200 Гц.

Зміна частоти проходження імпульсів дозволяє досягти вибіркового впливу на різні нервові закінчення: рухові, чутливі, вегетативні. Збудження симпатичних нервів 15 Гц; парасимпатичних 20-100 Гц; судиннорозширювальний ефект 20-70 Гц; частота 80-200 Гц ефективно гальмує ноцицепцію. Однак найвираженіший пролонгований ефект пригнічення ноцицепції виникає при частоті 5-12 Гц-стимуляція ендогенної опіатної системи тривалої діі через вплив на ТА

Реабілітація пацієнтів після нейрохірургічного видалення міжхребцевих кил-важливий етап. Необхідність його проведення базується на багаторічному спостереженні за прооперованими пацієнтами, котрі зверталися в клініку через біль в попереку або нозі, що не проходив повністю або з’являвся через певний період після операції, через рецидиви міжхребцевих кил, формування рубців та злукового процесу. З метою профілактики розвитку ускладнень розроблені реабілітаційні заходи, які передбачають виконання певних рекомендацій.

  • Активний післяопераціоний період:хода, легкі розвантажувальні пози і вправи, медикаментозна корекція згідно індивідуального стану кожного пацієнта,у випадку м”язевої слабості в руці або нозі-електростимуляція, масаж.
  • Рання післяопераційна реабілітаціярекомендована через 1.5-2 місяці після операції і передбачає поєднання фізіотерапевтичних заходів

 Підхід до кожного пацієнта носить виключно індивідуальний характер, рішення приймати завжди непросто, але ми намагаємось надати високоякісну консультативну допомогу кожному, хто звертається у нашу “Медпрактику Здоров`я”.

 

Записатись
на консультацію