ТУНЕЛЬНИЙ СИНДРОМ АБО КОМПРЕСІЙНО-ІШЕМІЧНА НЕВРОПАТІЯ /КІН/ - ДОСВІД ЛІКУВАННЯ НЕВРОЛОГІЧНОГО БОЛЮ

Вітаю Вас на сайті Медпрактики Здоров»я !

Що являє собою тунельний синдром або компресійно-ішемічна невропатія?

Компресійно-ішемічна невропатія або тунельний синдром  відноситься до групи захворювань,основною причиною розвитку яких є стиснення нервового корінця,судини або судинно-нервового пучка в місцях анатомічних звужень( тунелях),кістково-фіброзних або фіброзно-м"язевих ложе,апоневротичних щілинах,а також гіпертрофованим звязковим апаратом. Механізм розвитку КІН розпочинається з  перенапруження звязок та м"язів навколо нервового закінчення,стиснення та розтягнення нерва .Наступними явищами є набухання та асептичне запалення сухожиль ,що призводить до проліферації стінок каналів,гіперплазії сполучної та фіброзної тканини в місцях кріплення сухожиль до кісткових виступів.Розвивається остеофіброз

Які фактори призводять до виникнення тунельного синдрому або компресійно-ішемічної невропатії?

  • остеохондроз з нейродистрофічним синдромом
  • врождений вузький канал або аномалія розвитку каналу
  • патологія ендокринної системи (акромегалія, гормональна контрацепція, період лактаціі, гіпотиреоз, клімакс)
  • деформація тунеля після травми
  • травматизм хронічний (професійний мікротравматизмта перевантаження)
  • пухлинні утворення
  • системні захворювання (ревматоідний артрит, мієломна хвороба, амілоідоз)
  • атрофія подшкірно-жирової клітковини, виснаження

Які види компресійно-ішемічної невропатії розрізняють ?

Розрізняють гострі та хронічні компресійно-ішемічної невропатії.

Які основні клінічні ознаки компресійно-ішемічної невропатії?

Розглянемо основні клінічні ознаки компресійно-ішемічної невропатії:

1 группа
Локальні зміни
Напруження, болючість, гіпо- або гіпертрофія певних м"язів, що визначається пальпаторно, болючість в проекціїї нервів
2 группа
Неврологічні розлади
Зміни чутливості дистальніше болючого тунеля, гіпалгезія, парези китиці або стопи, окремих пальців, м"язеві атрофії
3 группа
Вегетативно-судинні порушення
Трофічні розлади в зоні регіонарної іннервації: зміни кольору та температури шкіри, нігтів, волосяного покриву, розлади потовиділення

Які можливі варіанти розвитку компресійно-ішемічної невропатії?

Можливі 2 варіанти розвитку КІН:

  • з перевагою процесів демієлінізації
  • з перевагою вазомоторних розладів

Які стадії компресійно-ішемічної невропатії виділяють?

Виділяють 4 стадії компресійно-ішемічної невропатії:

  • Ірритативна – гостра КІН
  • Ірритативно-дефіцитарна-подгостра КІН
  • Дефіцитарна – хронічна КІН (електрофізіологічні показники знижені)
  • Дефіцитарно-дистрофічна КІН (електрофізіологічні показники значно знижені або відсутні)

Які обстеження необхідно пройти пацієнту з підозрою на компресійно-ішемічну невропатію? Обстеження пациєнтів поєднує збір анамнезу, неврологічний огляд з обов"язковим застосуванням тестів: Тиннеля, манжеточного, турнікетного, елеваційного; рентгенографію відповідних ділянок, МРТ, ЕНМГ.

Яке лікування пацієнтів з компресійно-ішемічною невропатією?

Лікування пацієнтів з КІН  в "Медпрактика Здоров"я" складається з медикаментозної терапії:протинабрякові, протизапальні, венотоніки,аналоги ГАМК, метаболітної та антигіпоксантної терапії, антихолінестеразних, вітамінів групи В з підвищеним складом В6, гормонально або новокаїнові блокади, розсмоктуючу терапію місцево, міорелаксанти, дегідратуючі засоби, але провідне займає використання РЕФЛЕКСОТЕРАПІЇ : Акупунктури Класичної Чжень Цзю, Аурикулотерапії та СУЧАСНОЇ ФІЗІОТЕРАПІЇ : ВІЛТ –Високоінтенсивної Лазеротерапії, Електротерапії BTL Ультразвукової терапії BTL

Фізіотерапевтичне лікування та рефлексотерапія

ВІЛТ-Високоінтенсивна Лазеротерапія .Апарат сучасної фізіотерапії, апрограмований Режимами Регенерації-відновлення нервового волокна та Аналгезії-знеболення. Дозволяє стимулювати процеси регенерації нервових клітин та блокувати больову імпульсацію від проблемних зон –місць травм, запалення, защемлення нервових корінців та сплетень –що особливо актуально при КІН-компресійно-ішемічних невропатіях

 Ультразвукова терапія BTL  -вплив механічної хвилі, що виникає внаслідок  коливання кристалу, який знаходиться всередині «голівки –алікатора» апарату. Коливання передаються на проблемну ділянку –орган- в нашому випадку-безпосередньо на зону компресії нерва  вглиб тканин за допомогою контактного засобу. Лікувальний  ефект досягається в результаті певного прогрівання та глибокий мікромасажу  тканин: в зоні інервації ураженого нерва.

Надзвичайно вдалою та дієвою є технологія комбінації Електротерапії BTL та Ультразвукової терапії BTL ,які у неврологічних пацієнтів ми застосовуємо з метою розслаблення м’язевої ,зв'язокового апарату, сухожиль та фасцій).

Мета призначення: - зменшити біль та запалення в місці компресії нерва за рахунок таких виражених лікувальних ефектів як :

- місцеве посилення кровопостачання

- стимуляція венозного відтоку та профілактика лімфостазу

- зменшення набряку

-стимуляція процесів регенерації- відновлення

Не втратила своєї актуальності НІЛВ –Лазеротерапія низькоінтенсивним лазерним випромінюванням та її різновид-квантова терапія

Яке обгрунтування існує для застосування НІЛВ-лазеротерапії?

Застосування НІЛВ - лазеротерапії грунтується на особливостях дії:

біостимулююча дія,покращення мікроциркуляції на тканинному та клітинному рівні, противобольова ,протинабрякова та трофотропна дія.Остання покращує засвоєння кисню та глюкози тканинами ,що вкрай необхідне в умовах компресії та запалення..

Застосовуємо червоне  ( довжина хвилі 0.63 мКм)  та інфрачервоне  ЛВ (довжина хвилі 0.78-0.9 мКм) .Лазеротерапія показана на всіх стадіях КІН .Курс лікування  14-15 процедур через день або 10 процедур при щоденному режимі. Експозиція 7-10 хвилин.

Які особливості застосування НІЛВ -лазеротерапії?

Особливість  лазеротерапії–наявність можливості поєднанного застосування процедури безпосереднь на проекцію КІН та сегментрано-на сегментарні зони спинного мозку  .

У випадку КІН верхньої кінцівки лазеротерапію відпускаємо на проекцію С8-Тн2-Тн4 сегментів

а у випадку КІН нижньої кінцівки-на проекцію Тн12-11-12 сегментів.

        Акупунктура  викликає місцеве виділення енкефалінів та ендорфінів ,які на рівні нейрона  впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію.Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії ,де відбувається "блокування" больової імпульсації від проблемного органа.

 

Фармакопунктура-введення малих доз лікарських засобів в біологічно активні точки, вважається високоефективною на початкових стадіях КІН та переспективною на 3 стадії КІН)

Комплексний підхід із застосуванням Рефлексотерапії, Сучасної Фізіотерапії ,постізометричної релаксації та кінезітерапії дозволяє значно скоротити період лікування, суттєво зменшити кількість ліків та відновити , по-можливості, фізіологічну рухову активність.

Записатись
на консультацію